Batman i Spider-Man w jednym filmie? James Gunn o szansach na wspólny projekt Marvela i DC

James Gunn opuści na dobre filmowe uniwersum Marvela po premierze trzeciej części przygód Strażników Galaktyki i zajmie się tworzeniem kinowego świata DC Comics. Reżyser twierdzi jednak, że jego przejście do Warnera sprawiło, że połączenie obydwu światów na dużym ekranie stało się dzięki temu bardziej prawdopodobne.

O wspólnym projekcie Marvela i DC fani komiksów dyskutują od wielu lat, ale nic nie wskazywało na to, aby Disney i Warner byli zainteresowani łączeniem na ekranie świata Batmana i Supermana z uniwersum, w którym rządzi Iron Man i Kapitan Ameryka. W komiksach dochodziło już kilkukrotnie do tego typu połączeń, ale stworzenie pełnoprawnego widowiska kinowego, w którym zobaczylibyśmy bohaterów Marvela i DC Comics obok siebie wydawało się do tej pory wyjątkowo odległą, o ile nie niemożliwą wręcz perspektywą.

Sprawdź też: Nowy Superman będzie młodziakiem i zmierzy się z Lexem Luthorem – szczegóły filmu Jamesa Gunna.

Światy Marvela i DC połączone w jednym filmie? James Gunn twierdzi, że to możliwe

Okazuje się jednak, że James Gunn postrzega ten pomysł jako realny, a przynajmniej bardziej prawdopodobny niż dotychczas. Twórca pracujący do tej pory głównie dla Marvela twierdzi, że jego przejście do DC Studios sprawiło, że szanse na crossover wzrosły. Gunn twierdzi nawet, że rozmawiano już o takim wydarzeniu, ale na razie jednak głównie w żartobliwym tonie i do połączenia Marvela z DC nie dojdzie na pewno w najbliższych latach.

Jestem pewien, że teraz, kiedy jestem szefem DC Studios jest to bardziej prawdopodobne. Kto wie? To jednak kwestia wielu lat. Myślę, że najpierw musimy określić, co robimy w DC. Skłamałbym, jednak gdybym powiedział, że o tym nie rozmawialiśmy. Ale dotychczasowe dyskusje były bardzo, bardzo delikatne i dowcipne.

James Gunn skupia się w tej chwili na tworzeniu pierwszego rozdziału filmowo-serialowego uniwersum DC Comics i promowaniu swojego ostatniego filmu w ramach Marvela. Kinową premierę ostatniej części jego serii „Strażnicy Galaktyki” zapowiedziano w kinach na 5 maja. Z kolei 11 lipca 2025 roku na duży ekran trafi jego nowy film o Supermanie.

źródło: EMPIRE zdj. Marvel / Warner Bros.