Takiego Batmana jeszcze nie widzieliście! Nowy serial to następca kultowej produkcji

Wracamy do serialowych przygód Batmana i to za sprawą nowej produkcji od twórcy kultowej produkcji „Batman The Animated Series”. Produkcja mająca być duchowym spadkobiorcą legendarnej kreskówki doczekała się właśnie pierwszych zdjęć. Tak oto zapowiada się „Batman: Caped Crusader”!

Nowy animowany serial o Batmanie trafi na Prime Video

Wykupiony przez Amazona na początku ubiegłego roku serial to produkcja, za którą odpowiada przede wszystkim Bruce Timm (współtwórca słynnego „Batman: Serial animowany” z lat 90.). W gronie producentów są także Matt Reeves (reżyser filmu z Robertem Pattinsonem) oraz J.J. Abrams („Star Trek”, „Gwiezdne Wojny”). W ekipie scenarzystów znaleźli się z kolei Ed Brubaker i Greg Rucka, odpowiadający między innymi za cenioną komiksową serię „Gotham Central”.  Serial ma być brutalniejszy od swojego poprzednika i mieć mroczniejszy ton. Bruce Timm chciał tym razem podejść do opowieści o Mrocznym Rycerzu zupełnie inaczej i serial chce pogłębić psychikę wielu postaci oraz złoczyńców.

Priorytetem numer jeden było dopilnowanie tego, aby nie była to kopia „Batman The Animated Series”. Twórcy zdecydowali, że najlepszym sposobem na odróżnienie się od poprzedniej serii będzie przeniesienia akcji do świata inspirowanego latami 40. XX wieku. Serial inspiruje się kinem noir, a także oryginalnymi komiksami o Batmanie z tamtego okresu, w których po raz pierwszy pojawiły się takie postacie, jak Catwoman czy Clayface. Serial będzie zawierał jednak także oryginalne elementy, których wcześniej widzowie jeszcze nie widzieli.

Pierwszy sezon serialu „Batman: Caped Crusader” zadebiutuje na platformie Prime Video już 1 sierpnia.

Batman nowy serial animowany Prime Video

Batman nowy serial animowany Prime Video

Batman nowy serial animowany Prime Video

Batman nowy serial animowany Prime Video

Batman nowy serial animowany Prime Video

Batman nowy serial animowany Prime Video

źródło: ew.com / zdj. Prime Video