„Batwoman” szuka nowej bohaterki. Serial wprowadzi następczynię Kate Kane

W ubiegłych tygodniach dowiedzieliśmy się, że Ruby Rose, aktorka wcielająca się tytułową rolę w hitowym serialu The CW nie zamierza wracać w zapowiedzianym drugim sezonie. Aktorka do dziś nie podała konkretnego powodu stojącego za taką, a nie inną decyzją. Dziś do Internetu trafiło ogłoszenie castingowe, z którego wynika, że drugi sezon „Batwoman” nie poszuka następnej Kate Kane, a zamiast tego opowie o zupełnie nowej postaci.

Zamiast zdecydować się na ponowne obsadzenie roli Kate Kane, The CW podjęło decyzję o wypisaniu postaci ze świata serialu i wprowadzenie nowej protagonistki. Nową Batwoman zostanie bohaterka o imieniu Ryan Wilder. 

W ogłoszeniu castingowym czytamy, że The CW poszukuje do roli kobiety w wieku powyżej 20 lat, o dowolnej etniczności. Ryan opisywana jest jako sympatyczna, nieco niechlujna, pełna zapału i – przede wszystkim – całkowicie odmienna od Kate Kane. Ryan spędziła lata jako przemytnicza narkotyków, kryjąc swoje cierpienie pod serią złych nawyków. Bohaterka ma być najniebezpieczniejszą odmianą wojowniczki – niezwykle uzdolnioną i równie niezdyscyplinowaną. Ryan będzie jawną lesbijką, atletyczną, surową i pełną pasji. 

Serial o przygodach Batwoman został odnowiony na drugi sezon już w styczniu tego roku, wraz z dwunastoma innymi produkcjami stacji The CW. Przedstawiciele Warnera zapewnili w swoim oświadczeniu, że nowa aktorka wcielająca się w Batwoman, podobnie jak Ruby Rose będzie przedstawicielką społeczności LGBT.

Warner Bros. Television, stacja The CW i Berlanti Productions dziękują Ruby za jej wkład w sukces pierwszego sezonu i życzą jej wszystkiego najlepszego. Studio i stacja pozostają zaangażowane w drugi sezon i budowanie długofalowej przyszłości Batwoman. Wraz z utalentowanym zespołem kreatywnym serialu niecierpliwością oczekujemy podzielenia się z fanami nowym kierunkiem, w którym podąży serial oraz obsadzenia w najbliższych miesiącach nowej aktorki będącej członkiem społeczności LGBTQ.

Drugi sezon serialu „Batwoman” ma zadebiutować w styczniu 2021 roku.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. The CW / DC Comics