Będzie 3. sezon „Dobrego Omenu”? Neil Gaiman nie wyklucza takiej możliwości

Twórcy „Dobrego Omenu” niedawno zakończyli prace na planie drugiego sezonu, a teraz dowiedzieliśmy się, że komedia fantasy może doczekać się kolejnych odsłon. Na swoim Twitterze potwierdził to współtwórca serialu Neil Gaiman, który jest też, obok Terry'ego Pratchetta, jednym z autorów oryginalnej powieści. 

Choć na chwilę obecną nie ujawniono jeszcze, kiedy do widzów trafi drugi sezon serialu z głównymi rolami Michaela Sheena i Davida Tennanta sequelowa seria może okazać się przynajmniej środkowym rozdziałem dłuższej sagi Azirafala i Crowleya. Na Twitterze Gaiman nie potwierdził wprawdzie zamysłów na kolejny sezon – stosowne decyzje zapadną najpewniej dopiero po debiucie nowych odcinków – ale jego nowy post sugeruje, że potencjał jeszcze się nie wyczerpał. Zerknijcie poniżej. 

Przypomnijmy, że w kolejnym, sześcioodcinkowym sezonie, dwaj bohaterowie spróbują powrócić do życia codziennego pośród śmiertelników w londyńskim Soho. Choć dopiero co udaremnili nadejście Apokalipsy, nieoczekiwany posłaniec szybko wpędzi ich w kolejną przygodę.

Neil Gaiman jest tym razem zarówno producentem wykonawczym serialu jak i scenarzystą i współshowrunnerem, obok Douglasa Mckinnona. Poza Sheenem i Tennantem w obsadzie zrealizowanego na terenie Szkocji sezonu są powracający do swoich ról Jon Hamm („Mad Men”), Mark Gatiss („Sherlock”), Steve Pemberton („The League of Gentleman”), Reece Shearsmith („Inside No. 9”) i Niamh Walsh („The English Game”), Derek Jacobi. Jako nowo wprowadzone postacie zobaczymy z kolei Siân Phillips („Diuna”), Tima Downiego („Outlander”), Pete'a Firmana („Magicy”), Andi Osho („Mogę cię zniszczyć”) i Aleksa Nortona („Taggart”). 

Źródło: Screen Rant / zdj. Amazon Prime Video