Będzie drugi sezon anulowanego przez Netfliksa serialu „Tuca i Bertie”

Animowana produkcja „Tuca i Bertie”, za którą odpowiadają Lisa Hanawalt i inni twórcy „BoJacka Horsemana” powróci z drugim sezonem.

Pierwszy sezon został wyemitowany w maju zeszłego roku na platformie Netflix, ale włodarze serwisu zdecydowali o anulowaniu produkcji po debiutanckiej serii. Dzisiaj wiemy już, że na przedłużenie serialu zdecydowało się jednak Adult Swim, które ogłosiło, że „Tuca i Bertie” powróci z nowymi odcinkami, ale jak na razie nie wiemy, gdzie będzie można je zobaczyć. Póki co ujawniono tylko, że drugi sezon będzie dostępny w 2021 roku.

Animowany serial komediowy Tuca & Bertie opowiada o przyjaźni pomiędzy dwiema 30-letnimi ptasimi kobietami mieszkającymi w tym samym apartamentowcu. Tuca (Tiffany Haddish) to zadziorna i lekkomyślna tukanica, a Bertie (Ali Wong) – niespokojna i chodząca z głową w chmurach przedstawicielka gatunku ptaków śpiewających.

Twórczynią 10 odcinków pierwszego sezonu jest Lisa Hanawalt (BoJack Horseman). Hanawalt jest również producentem wykonawczym serialu. Funkcję producentów pełnią też Raphael Bob-Waksberg, Noel Bright, Steven A. Cohen, Tiffany Haddish i Ali Wong. Serial wyprodukowała Tornate Company. Za animację odpowiada studio ShadowMachine. Głosu postacią użyczyli w pierwszej serii: Tiffany Haddish, Ali Wong i Steven Yeun.

zdj. netflix