Będzie drugi sezon serialu „Kierunek: Noc”. Pierwsza zapowiedź od Netfliksa

Netflix potwierdził właśnie, że powstanie drugi sezon serialu „Kierunek: Noc” opowiadającego historię lotu z Brukseli, który zamienia się w misję przetrwania ludzkości w obliczu kosmicznej katastrofy.

Tak twórca i scenarzysta Jason George skomentował zamówienie drugiego sezonu serialu, do którego scenariusz inspirowany jest książką Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”:

Jesteśmy zachwyceni światowym odbiorem produkcji Kierunek: Noc. Z ogromną radością dzielę się więc informacją, że stworzymy drugi sezon serialu. Czymś niesamowitym było zobaczyć, jak widzowie na całym świecie zżyli się z międzynarodową załogą pasażerów lotu BE Airways 21. Nie możemy się doczekać opowiedzenia dalszych losów naszych bohaterów.

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Wśród międzynarodowej obsady z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji oraz Turcji pojawi się Ksawery Szlenkier, którego mogliśmy oglądać w filmach „Ambassada”, „Jack Strong” i „Maria Skłodowska-Curie”. Obok polskiego aktor pojawią się: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

źródło: Netflix