Będzie mrocznie i „dość poważnie”. Bruce Campbell opisuje następny rozdział „Martwego zła”

Bruce Campbell, czyli gwiazda poprzednich filmów z serii „Martwe zło” i zarazem producent nowego rozdziału, zatytułowanego „Evil Dead Rise” udzielił nowego wywiadu. Kultowy aktor zapowiedział, że w przeciwieństwie do poprzednich filmów, które stawiały na konwencję komedio-horroru, reboot w reżyserii Lee Cronina zapowiada się na poważniejszą produkcję.

Akcja nowego „Evil Dead” rozegra się w mieście i opowie zwariowaną historię dwóch sióstr. Zobaczymy, jak Beth składa niespodziewaną wizytę swojej starszej siostrze Ellie, która samotnie wychowuje troje dzieci w małym mieszkaniu w Los Angeles. Siostry trafiają na dziwną księgę ukrytą głęboko w zakamarkach mieszkania Ellie i zostają zaatakowane przez straszliwe demony i muszą stoczyć z nimi śmiertelny pojedynek.

W rozmowie z serwisem BlairWitch.De., Campbell podkreślał, że ponowne spotkanie z „Martwym złem” będzie poważniejsze od klasycznych rozdziałów.

Film będzie inny od poprzednich. Jest mroczny i dość poważny, z dobrymi, wyrazistymi kreacjami. Tym razem z Księgą Umarłych będzie musiała poradzić sobie samotna matka. Wszystko obraca się wokół tej księgi. Trafia w różne miejsca i do różnych rąk. Ludzie próbują się jej pozbyć, zakopać ją lub zniszczyć i nie są w stanie. Wciąż się pojawia. To kolejna historia o tym, co stanie się, gdy ta książka trafi na konkretną grupę ludzi, jak wpłynie na ich życia. (...) Lee Cronin to bardzo poważny facet. Poważny reżyser, który dba o atmosferę. To będzie naprawdę dobre. Widzieliśmy już wstępną wersję. Ma wszystko, czego nam potrzeba, choć trzeba to wszystko jeszcze ścieśnić. (...) Pozwoliliśmy [Croninowi] na wiele kreatywnej swobody. Ale kwestie bazowe pozostają takie same: książka, opętanie i jak się go pozbyć. (...)

Główne role w produkcji grają Lily Sullivan i Alyssa Sutherland. W obsadzie są też między innymi Gabriella Echols („Reminiscencja”), Morgan Davies („Łowca”) i Nell Fisher („Northspur”). Cronin zajmujący się reżyserią do własnego scenariusza ma w dorobku horror „Impostor” („The Hole in the Ground”). Film zadebiutuje w 2022 roku na HBO Max.

Źródło: Bloody Disgusting / New Line Cinema