Będzie nowa „Przygoda z mumią”. Disney szykuje remake

Disney szykuje nową wersję pierwszego filmu będącego oryginalną produkcją kanału Disney Channel. Nowa produkcja oparta na „Przygodzie z mumią” z 1997 roku trafi do oferty platformy streamingowej Disney+.

Oryginalny film opowiadał o grupie dzieciaków, które zaprzyjaźniają się z mumią znalezioną w domu sąsiadów. Nowa wersja doczekała się już oficjalnego opisu, który obiecuje remake utrzymany w tym samym duchu:

Przyjaciele Marshall, Gilbert i Amy przez przypadek wskrzeszają mumię, która wydostaje się ze swojego sarkofagu w dniach poprzedzających Halloween. Bohaterowie są z początku przerażeni, ale już wkrótce odkrywają, że mumia – której nadają imię Harold – jest w istocie naprawdę uroczą istotą, potrzebującą ich pomocy.  

Najnowsze doniesienia wskazują, że film ma zadebiutować w okolicach Halloween przyszłego roku. Reżyserią zajmie się Alex Zamm („Inspektor Gadżet 2”). Twróca odpowiada też za scenariusz, wraz z Williamem Robertsonem. W chwili obecnej trwa casting głównych ról. Produkcja ma wystartować w listopadzie.

Źródło: Comicbook / zdj. Disney