Będzie nowa wersja horroru „Koszmar minionego lata”. Czy Jennifer Love Hewitt powróci?

Czas na odświeżenie kolejnej popularnej marki slasherów. Po wielkim sukcesie takich serii jak „Halloween” czy „Krzyk” przyszła kolej na nowy „Koszmar minionego lata”. Podobnie jak w przypadku dwóch wspomnianych marek, w tym przypadku wytwórnia też chce namówić do powrotu główne gwiazdy pierwszych filmów sprzed lat.

Koszmar minionego lata” powróci. Będzie nowa część serii

Sony napatrzyło się przez ostatnie lata na finansowe sukcesy odświeżonych marek slasherów i zapragnęło spróbować własnych sił w segmencie, który zgrabnie wykorzystał Universal i Paramount. Na początku zeszłego roku ujawniono, że trwają przygotowania do stworzenia nowej części filmu „Koszmar minionego lata”, którą ma wyreżyserować Jennifer Kaytin Robinson. Studio chce, aby do swoich ról z produkcji z 1997 roku powróciły dwie główne gwiazdy, czyli Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr. Dwójka negocjuje już swoje kontrakty i najprawdopodobniej niedługo podpisze umowy na zagranie w produkcji. Scenariusz przygotowuje natomiast Leah McKendrick.

Sony Pictures jest na tyle pewne powrotu gwiazd, że wyznaczyło już nawet datę premiery nowego „Koszmaru minionego lata”. Film ma trafić do kin 18 lipca 2025 roku. Film nie będzie więc resetem marki, ale próbą stworzenia kontynuacji, która przywróci jednocześnie starą obsadę mającą przyciągnąć do kin fanów poprzedniej części. Studio chce jednocześnie zaprezentować młodszej widowni zupełnie nowe twarze i dokonać przysłowiowego „przekazania pałeczki”, które tchnie nowe życie w serię.

Sprawdź też: „Szogun” dostanie też trzeci sezon! Disney kuje żelazo, póki gorące.

Koszmar minionego lata

Pierwszy film z serii opowiada o grupie nastolatków, która po imprezie doprowadza do wypadku, w którym ginie mężczyzna. Rok po zatuszowaniu zabójstwa do jednej z bohaterek dociera wiadomością: „Wiem, co zrobiłaś minionego lata”. Od tego momentu grupa przyjaciół odpowiadająca za śmierć mężczyzny trafia na celownik tajemniczego mordercy. Film doczekał się dwóch kontynuacji. Jennifer Love Hewitt jako Julie James oraz Freddie Prinze Jr. w roli Raya Bronsona pojawili się jednak wyłącznie w bezpośredniej kontynuacji zatytułowanej „Koszmar następnego lata”.

źródło: deadline.com / zdj. Columbia Pictures