Będzie serial na podstawie nowej książki autora „Stewardesy” i „Zamków z piasku”

Najnowsza powieść Chrisa Bohjaliana doczeka się ekranizacji w formie serialu. Produkcją „The Red Lotus” zajmą się twórcy „Wikingów” i „The Night House”.

Powieść, która nie ukazała się jeszcze na polskim rynku, opowiada o Alexis, młodej nowojorskiej lekarce, która wraz z chłopakiem rusza na wakacje do Tajlandii. Wkrótce, jej partner znika bez śladu. Bohaterka musi użyć swoich zdolności dedukcyjnych, by trafić na ślad uprowadzonego. „The Red Lotus” opisywane jest jako opowieść o miłości i kłamstwach, człowieczeństwie i ewolucji, będąca zarazem emocjonującym thrillerem opartym na tle zmagań geopolitycznych i międzynarodowej farmaceutyki.

Scenariusz adaptacji przygotuje Kate Brooke („A Discovery of Witches”, „Bancroft”) – będzie ona też showrunnerką serialu.

Warto dodać, że niedawno oficjalnej zapowiedzi doczekała się szykowana na platformę HBO Max adaptacja innej powieści Bohjaliana. W serialowej „Stewardesie” główną rolę zagra Kaley Cuoco, gwiazda „Teorii wielkiego podrywu”. Na ekranie zobaczymy też Bebe Neuwirth, Sonoyę Mizuno, Rosie Peres i Colina Woodella. 

Więcej o samym autorze i jego powieściach, konkretnie tych które doczekały się polskiego przekładu, przeczytacie w tym miejscu.

1F8F4EEC-EF4B-4663-8738-5FBE956B8146.jpeg

Źródło: Deadline / zdj. Penguin