Będzie się działo! Netflix zabiera się za aktorski serial „Scooby-Doo”!

Jesteście na to gotowi? Netflix zamierza przerobić kultową kreskówkę o przygodach paczki znajomych i ich wiernego psa, którzy przez lata rozwiązali setki tajemniczych spraw. Streamingowy gigant rusza z pracami nad stworzeniem aktorskiego serialuScooby-Doo”!

Netflix stworzy aktorski serial „Scooby-Doo”!

Przygotujcie się na nową porcję zagadek w świecie znanym z jednej z najpopularniejszych kreskówek w historii. Aktorski serial „Scooby-Doo” może wkrótce trafić do widzów platformy Netflix, bo jak wynika z najnowszych doniesień, streamingowy gigant jest bliski podpisania umowy na stworzenie serialu opartego na ukochanej kreskówce od popularnego studia animowanych projektów Hanna-Barbera.

Dokładne szczegóły na temat projektu i jego fabuły pozostają na ten moment ściśle strzeżoną tajemnicą, ale potwierdzono, że serial będzie czerpał inspirację z kultowej serii „Scooby-Doo” emitowanej w Polsce przez lata między innymi na kanałach Cartoon Network i Boomerang.

Wyprodukowaniem serialu zajmie się telewizyjny oddział studia Warner Bros. posiadający prawa do marki. Będzie to kolejna tego typu współpraca na linii Netflix-Warner, która niedawno poskutkowała premierą serialu „Martwi detektywi”. Na czele zespołu kreatywnego mającego zająć się przygotowaniem aktorskich przygód kultowej paczki znajomych staną scenarzyści Josh Appelbaum i Scott Rosenberg, którzy będą także producentami wykonawczymi w ramach firmy Midnight Radio.

Sprawdź też: Jak ciężko dostać kościelny rozwód? Przekonacie się w polskiej komedii Netfliksa „Rozwodnicy”.

Scooby Doo serial

Nie jest to pierwsze podejście do przenoszenia serii „Scooby-Doo” z animowanego świata do aktorskich projektów. Przeszło 20 lat temu do kin zawitał film, w którym główne role zagrali Freddie Prinze Jr., Sarah Michelle Gellar, Matthew Lillard i Linda Cardellini, a Neil Fanning podkładał głos Scooby’emu. Produkcja doczekała się kontynuacji wypuszczonej do kin dwa lata później. Scenariusz do obydwu kinowych projektów przygotował James Gunn stojący teraz na czele filmowego uniwersum DC.

Oczywiście dziedzictwo „Scooby-Doo” daleko wykracza poza aktorskie projekty i obejmuje przede wszystkim wyjątkowo bogatą historię animowanych produkcji, które od dziesięcioleci przyciągają widzów przed mały ekran. Początki marki sięgają 1969 roku, kiedy to pierwszy raz poznaliśmy przygody czworo nastolatków: Freda, Daphne, Velmę i Kudłatego podróżujących po kraju wspólnie z gadającym dogiem niemieckim wabiącym się Scooby Doo. Paczka znajomych rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne, które często związane z przestępcami próbującymi naśladować duchy lub inne nadprzyrodzone istoty.   

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.