Będzie więcej „Zagubionego w czasie”. NBC zamawia dodatkowe odcinki pierwszego sezonu

Odnowiona wersja „Zagubionego w czasie”, serialu powracającego po blisko trzydziestoletniej przerwie, spodobała się włodarzom NBC. W odpowiedzi na zadowalającą oglądalność kierownictwo stacji przedłużyło pierwszy sezon na sześć kolejnych odcinków.

„Zagubiony w czasie” opowiadał historię genialnego naukowca, usiłującego powrócić do domu po tym jak opracował i zaczął z katastrofalnymi dla siebie skutkami testować technologię podróżowania w czasie. W każdym odcinku kultowego serialu, doktor Beckett (grany przez Scotta Bakulę) trafiał do innej epoki, usiłując pomóc ludziom, których ciała na krótko przejmował. Po wypełnieniu swojej misji, Beckett i jego pomocnik Al Calavicci (w tej roli pojawił się zmarły w listopadzie 2021 roku Dean Stockwell) trafiali do kolejnego miejsca w czasie. Serial zakończył się nagle, po pięciu sezonach, unikając jednoznacznej konkluzji losów Becketta. W nowym serialu od wydarzeń tamtej serii minęło trzydzieści lat. Nowa drużyna restartuje projekt podróży w czasie, odkrywając zarazem tajemnice przełomowej technologii i jej zaginionego twórcy. 

NBC zleciło początkowo realizację dwunastu odcinków serialu. Teraz ujawniono, że w związku z dobrą oglądalnością (debiutancki odcinek obejrzało na premierę ponad 3,5 miliona widzów, stabilna widownia została następnie utrzymana przez kolejne dwa tygodnie) pierwszy sezon doczekał się oficjalnego przedłużenia. Na potrzeby pierwszej serii zostanie dokręcone sześć następnych odcinków. Oznacza to, że na premierowy sezon rebootu złóży się łącznie osiemnaście odcinków. Premierę najbliższego epizodu, w ramach NBC i platformy Peacock, zaplanowano na 17 października.  

Główną rolę w serialu gra Raymond Lee. Aktor znany za sprawą takich produkcji jak „Tu i teraz”„Kevin Can F**k Himself” wciela się w postać doktora Bena Songa, naukowca który – podobnie jak niegdyś Beckett – decyduje się na skok w czasie. Jedną z głównych ról w reboocie gra Ernie Hudson. Reżyserią zajęła się Helen Shaver, kanadyjska twórczyni odpowiadająca za takie seriale, jak „Mroczne dziedzictwo” i „Station Eleven” na HBO Max. Scenariusz do pilota napisali Steven Lilien i Bryan Wynbrandt. Producentami wykonawczymi są Don Bellisario (czyli twórca oryginalnej serii) i Deborah Pratt, która udzielała swojego głosu sztucznej inteligencji Ziggy. 

źródło: THR / zdj. NBC