Ben Affleck i Jessica Chastain zagrają złoczyńców w MCU? Aktorzy łączeni z rolami przeciwników Thora i Kapitana Ameryki

Wygląda na to, że Ben Affleck nie tylko pożegnał się z rolą Batmana – najnowsze doniesienia wskazują wręcz, że aktor może znaleźć się po drugiej stronie superbohaterskiego spektrum i zasilić obsadę kinowego uniwersum Marvela. Nazwisko gwiazdora pojawiło się w nieoficjalnym obiegu informacyjnym wraz z Jessicą Chastain („To 2”), która miałaby wcielić się w główny czarny charakter następnego „Kapitana Ameryki”.

Choć Affleck niedawno debatował z Jamesem Gunnem i Peterem Safranem, nowymi szefami DC Films, na temat stanięcia za kamerą jednego z planowanych widowisk w obrębie uniwersum Supermana i Mrocznego Rycerza, jego aktorskie przedsięwzięcia mogą połączyć się z rolą w świecie Marvela. O nowych doniesieniach związanych z gwiazdorem „Zaginionej dziewczyny” i „Głębokiej wody” poinformował twitterowy profil MyTimeToShineHello, znany z publikowania potwierdzonych przecieków z superbohaterskiej wytwórni. „[Affleck] prowadził rozmowy z Marvel Studios” – czytamy w jednym z ostatnich wpisów insidera. „Miałby wcielić się w rolę Daria Aggera w jednym z nadchodzących projektów”.

Warto dodać, że w komiksowych seriach Marvela, Agger funkcjonuje przede wszystkim jako przeciwnik Thora. Złoczyńca ten, występujący w naczelnej roli w dobrze przyjętej crossoverowej serii komiksów „War of the Realms” z 2019 roku, jest skorumpowanym szefem przedsiębiorstwa Roxxon Energy Corporation i ma zdolność do przekształcania w postać mitycznego Minotaura. Dodajmy, że w pierwowzorach Agger pojedynkował się również z Hulkiem – możemy zatem spekulować, że ewentualna kreacja Afflecka mogłaby zadebiutować na ekranie w ramach sugerowanego od lat (aczkolwiek jeszcze niezapowiedzianego) filmu na podstawie komiksów „World War Hulk”. 

Na chwilę obecną nie dysponujemy jednak ani oficjalnym potwierdzeniem, ani żadnymi dodatkowymi informacjami na temat rozmowy, którą Affleck prowadził z kierownictwem Marvel Studios. Istnieje zatem spora szansa na to, że cała sprawa nie doczeka się żadnego większego rozwinięcia. 

Jessica Chastain nowym villainem uniwersum Marvela? Aktorka może pojawić się w „Captain America: New World Order”

Wieści o Afflecku zbiegły się z innymi informacjami o potencjalnych gwiazdach przyszłego MCU. Na twitterowym profilu MyTimeToShineHello pojawiła się też wzmianka o przymierzaniu do roli głównego szwarccharakteru „Kapitana Ameryki 4” aktorki Jessiki Chastain, znanej z takich produkcji jak „To 2” czy „Oczy Tammy Faye”.

Przypomnijmy, że wyreżyserowaniem czwartego filmu serii, zatytułowanego „Captain America: New World Order”, zajmie się Julius Onah znany jako twórca tytułów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Scenariusz opracował Malcolm Spellman, główny scenarzysta i twórca serialowych przygód Falcona i Zimowego żołnierza oraz Dalan Musson, który również miał swój udział przy drugim aktorskim serialu Marvela. W obsadzie filmu są już między innymi Harrison Ford (debiutujący w roli Thaddeusa Rossa) oraz Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”.

Do tej pory mówiło się, że to właśnie bohater Nelsona będzie głównym przeciwnikiem Kapitana Ameryki. W krótkim raporcie, wyżej wspomniany leaker informuje jednak, że to właśnie Jessica Chastain miałaby wcielić się w czołowe nemesis superbohatera. Co więcej, w „New World Ordernastępca Steve'a Rogersa ma zmierzyć się z aż piątką antagonistów. Jednym z nich może okazać się córka Red Skulla, Sin (w internetowych dyskusjach to z tą postacią łączone są wieści o castingu Chastain). Na chwilę obecną owe doniesienia, jak wszystkie niepotwierdzone informacje o MCU, warto potraktować ze zdrową dozą sceptycyzmu

Głównego bohatera w czwartej odsłonie „Kapitana Ameryki” zagra Anthony Mackie, który po debiucie w tej roli w ramach serialowej produkcji „Falcon i Zimowy żołnierz” będzie kontynuował swoją przygodę w roli następcy Steve'a Rogersa w filmowym zakątku MCU.

Źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Disney / Warner Bros.