Ben Affleck, Matt Damon i Adam Driver na zdjęciach z planu „The Last Duel”

Ben Affleck, Matt Damon i Adam Driver weszli niedawno na plan filmu „The Last Duel”, którego reżyserem Ridley Scott. Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia pokazujące, jak aktorzy wypadają w średniowiecznych strojach.

Film będzie opierał się na powieści Erica Jagera pod tytułem „The Last Duel: A True Story of Trial by Combat in Medieval France”. Scenariusz na podstawie książki napisali wspólnie Matt Damon, Ben Affleck oraz reżyserka i scenarzystka Nicole Holofcener, która miała szansę na zgarnięcie Oscara za scenariusz do filmu „Czy mi kiedyś wybaczysz?” z 2018 roku.

Driver wcieli się w bohatera, który wcześniej łączony był z Benem Affleckiem. Ostatecznie odpowiadający za scenariusz Affleck zagra jednego z drugoplanowych bohaterów.

Historia opowiada o pojedynku między rycerzami Jeanem de Carrougesem i Jacquesem LeGrisem, do którego doszło 29 grudnia 1386 roku. Był to ostatni oficjalny pojedynek zatwierdzony przez francuskie władze, a dokładnie przez młodego króla Karola IV. Powodem konfliktu dawnych przyjaciół, których zagrają Driver i Damon, jest sprawa gwałtu. Jean de Carrouges oskarża byłego kompana o gwałt na żonie, Margerite de Carrouges, i po tym, jak miejscowe władze nie dają wiary słowom kobiety, zwraca się do Króla, aby ten zezwolił na pojedynek sądowy, dzięki któremu rycerz będzie mógł udowodnić winę swojego dawnego przyjaciela i oczyścić żonę z zarzutu krzywoprzysięstwa. Gdy to Jean de Carrouges przegra pojedynek wolą Boga, jego żona zostanie spalona na stosie za fałszywe oskarżenie.

Ridley Scott i Kevin Walsh wyprodukują widowisko w ramach studia reżysera, Scott Free. Matt Damon i Ben Affleck również zajmą stanowisko producentów z ramienia studia Pearl Street.

źródło: zdj. Miramax Films