Ben Affleck wraca do kina akcji! Nadchodzi kontynuacja „Księgowego”

Przeszło sześć lat po premierze „Księgowego” w końcu doczekamy się zapowiadanej kontynuacji. Ben Affleck wraca do kina akcji i powtórzy rolę płatnego zabójcy w drugiej odsłonie dobrze przyjętego akcyjniaka.

Księgowy 2” w końcu powstanie. Ben Affleck i Jon Bernthal wracają do akcji

Pierwsze informacje sugerujące, że „Księgowy” doczeka się kontynuacji, pojawiły się kilka miesięcy po premierze. Mówiło się wówczas, że zarówno reżyser Gavin O'Connor („Droga powrotna”), jak i Ben Affleck są chętni do powrotu do świata wykreowanego w pierwszej produkcji. Potwierdzenie tych rewelacji zajęło jednak kilka ładnych lat. Dopiero we wrześniu 2021 roku reżyser oficjalnie poinformował, że „Księgowy 2” dostał zielone światło na realizację i zapowiedział, że znacznie większej roli w sequelu „Księgowego” doczeka się grany przez Jona Bernthala brat głównego bohatera, Christiana Wolffa. Już wtedy pojawiła się też sugestia ze strony reżysera, że w planach jest też trzecia część, która miałaby domknąć wszelkie rozpoczęte wątki.

Księgowy 2 Jon Bernthal

Po tych zapowiedziach temat projektu ponownie ucichł, ale wygląda na to, że w końcu doczekamy się realizacji „Księgowego 2”. Z najnowszych informacji wynika, że zdjęcia do filmu mają wystartować już w marcu tego roku. Studio Warner Bros. chce, aby film był gotowy na wiosnę przyszłego roku, kiedy zamierza wprowadzić na ekrany kin.

Sprawdź też: Złote Globy rozdane! „Barbie” wielką przegraną. „Oppenheimer” i „Sukcesja” najlepsze!

Nie zostało to oficjalnie zapowiedziane, ale opierając się na poprzednich doniesieniach, możemy spokojnie założyć, że Ben Affleck i Jon Bernthal powtórzą swoje role w kontynuacji. Pierwszy film opowiadał losy matematycznego geniusza, który lepiej czuje się w towarzystwie liczb niż ludzi. Po godzinach pracuje jako księgowy dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie. Gdy rząd zaczyna deptać mu po piętach, podejmuje współpracę z legalną firmą. Jej księgowa wykrywa niezgodność opiewającą na miliony dolarów. W miarę jak Christian zbliża się do odkrycia prawdy, liczba ofiar wzrasta.

zdj. Warner Bros.