Benedict Cumberbatch, Ralph Fiennes i Ben Kingsley w nowym filmie Wesa Andersona

Wes Anderson raz jeszcze zabiera się za dorobek Roalda Dahla, czyli pisarza, którego adaptował już przy okazji „Fantastycznego pana Lisa”. Tym razem słynny reżyser zajmie się zekranizowaniem zbioru opowiadań zatytułowanego „Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara”. W głównej roli pojawi się Benedict Cumberbatch

Aktor znany ostatnio najlepiej z dramatu „Psie pazury” oraz „Spider-Mana: Bez drogi do domu” wcieli się w tytułową rolę. W oryginalnym zbiorze, który pojawił się na polskim rynku w 2007 roku, znalazły się historie nasycone talentem Dahla do tworzenia fantazyjnych światów pełnych urokliwych postaci i czarnego humoru oraz między innymi na poły autobiograficzna historia o jego pisarskich początkach. 

Produkcja powstanie dla Netfliksa. Poza Cumberbatchem w obsadzie produkcji znajdą się także Ralph Fiennes, Dev Patel i Ben Kingsley. Przypomnijmy, że w ostatniej adaptacji Dahla od Andersona, filmie „Fantastyczny pan Lis” wystąpili między innymi George Clooney, Jason Schwartzman, Meryl Streep, Bill Murray, Willem Dafoe, Owen Wilson i Michael Gambon. Prace zdjęciowe mają ruszyć w najbliższym czasie w Londynie.

Do niedawna Anderson pracował też na planie filmu „Asteroid City”, w którym pojawią się Scarlett JohanssonBryan CranstonMargot RobbieTom HanksTilda SwintonAdrien BrodyJeffrey Wright, Liev Schreiber Bill Murray.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix