
Ostatni tydzień maja przyniesie nam nową dawkę filmowych i serialowych premier. Netflix przygotował na przykład nową produkcję, w której na mały ekran wraca Benedict Cumberbatch. Platforma Disney+ ma natomiast coś zarówno dla fanów horrorów, jak i szpiegowskich thrillerów. Tak wygląda rozpiska premier na najbliższe dni. Sprawdźcie, co obejrzeć w streamingu w tym tygodniu.
Co obejrzeć na Netflix? Benedict Cumberbatch w nowym serialu Netfliksa
Netflix przygotował na ten tydzień premierę głośnego serialowego thrillera „Eric”, w którym główną rolę zagrał Benedict Cumberbatch. Aktor wcielił się w zdesperowanego ojca szukającego syna, który zaginał w Nowym Jorku.
Vincent, znany nowojorski lalkarz oraz twórca popularnego programu telewizyjnego dla dzieci „Good Day Sunshine”, nie może pogodzić się z utratą syna Edgara oraz stopniowo popada w coraz głębszą rozpacz. Przepełniony nienawiścią do siebie i poczuciem winy, postanawia ożywić w telewizji niebieską lalkę potwora o imieniu ERIC z rysunków syna, przekonany, że dzięki temu Edgar wróci do domu. Gdy destruktywne zachowanie Vincenta doprowadza do konfliktów z rodziną, współpracownikami i śledczymi próbującymi mu pomóc, to właśnie Eric, ułuda konieczności, staje się jego jedynym sprzymierzeńcem w dążeniu do odzyskania dziecka.
Nowy serialowy dramat od Netfliksa
Na platformie w ten weekend pojawi się też nowy miniserial „Wymarzone życie”. Dramat opowie historię Glorii, której wydaje się, że znalazła szczęście w Lecce — założyła tam niewielkie biuro podróży i zakochała się w Erneście. Jednak pewnego dnia jej życie wywraca się do góry nogami, gdy zjawia się Marina, jej przyjaciółka z czasów studiów w Neapolu, jeszcze przed rozpoczęciem drogi ku tranzycji. Marinie towarzyszą Andrea i Arianna, jej dzieci z dwóch różnych związków, a do tego jest w ciąży z trzecim, którego ojcem jest Pietro — namiętny młodzieniec o nieco zbyt wybuchowym charakterze.
Gloria wolałaby nie odnawiać znajomości z Mariną, gdyż przypomina jej ona o dawnym życiu, o którym wolałaby zapomnieć. Jednak Marina skrywa wiele sekretów, a na dodatek wkrótce zjawia się też Sergio, ojciec Arianny — stanowczy mężczyzna, który natychmiast okazuje się nieufny wobec Glorii. Dla niej zaś nadszedł czas pogodzić się z „życiem, którego pragnęła”, przeszłością i przyszłością, aby odkryć, że szczęście czasem przychodzi nieoczekiwany sposób, a jedyną siłą skłonną nadać życiu sens jest miłość.
Elizabeth Moss w nowym serialu na Disney+
Platforma Disney+ przygotowała na ten tydzień premierę nowego serialu z Elizabeth Moss znaną doskonale widzom serialu „Opowieść podręcznej”. Aktorka zagrała w najnowszej produkcji od twórcy „Peaky Blinders”. To szpiegowski thriller „Za zasłoną”.
Serial opowiadający o skomplikowanej i pełnej napięcia relacji pomiędzy dwoma kobietami, które biorą udział w śmiertelnej grze w prawdę i kłamstwo w drodze ze Stambułu do Paryża i Londynu. Jedna z nich posiada tajemnice, druga misję, by ją ujawnić, zanim zginą tysiące ludzi. W końcu okazje się, że obie muszą współpracować, aby zapobiec wielkiej katastrofie.
„Omen: Początek” do obejrzenia na Disney+
Disney przygotował też streamingową premierę horroru „Omen: Początek”, będącego prequelem klasycznej serii filmów grozy.
Bohaterką produkcji jest młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.
Pełna rozpiska premier tygodnia Netfliksa
Bionic |
29/5/2024 |
Kolory zła: Czerwień |
29/5/2024 |
Diabelski taniec: Sekta 7M z TikToka |
29/5/2024 |
Eric |
30/5/2024 |
Geek Girl |
30/5/2024 |
Jak zepsuć miłość |
31/5/2024 |
Dość milczenia |
31/5/2024 |
Część ciebie |
31/5/2024 |
Tòkunbọ̀ |
31/5/2024 |
Za duży na bajki 2 |
01/06/2024 |
Stalowi giganci |
01/06/2024 |
Ofelia |
01/06/2024 |
Chrzciny |
01/06/2024 |
Szpital New Amsterdam sezon 4 |
01/06/2024 |
Szpital New Amsterdam sezon 4 |
01/06/2024 |
Szpital New Amsterdam sezon 4 |
02/06/2024 |
Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+
Premiera |
Tytuł |
29 maja |
Za zasłoną sezon 1 |
29 maja |
Superzłoczyńcy z Valley View sezon 1 |
29 maja |
Wujek Samsik: Koreański sen sezon 1, odcinki 8-9 |
29 maja |
Misja: Rodzina Yozakura sezon 1, odcinek 5 |
29 maja |
Mayans M.C. sezon5 |
29 maja | Camden sezon 1 |
30 maja | The Kardashians sezon 5 odcinek 2 |
30 maja | Jednostka 19 sezon 7, odcinek 8 |
30 maja | Omen: Początek |
31 maja | Jim Henson: twóca |
Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max
27 maja
- All American VI, odc. VIII
- Uśmiechnięci przyjaciele II, odc. 4
- Sympatyk, odc. 7
- Przeklęty II, odc. 6
28 maja
- Pani sprzątająca III, odc. 11
- Nick & Aaron Carter: Fallen Idols, odc. 1-2
29 maja
- Nick & Aaron Carter: Fallen Idols, odc. 3-4
- Oślica
30 maja
- Hacks III, odc. 9
- Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny II, odc. 5
- Najlepsze drinki z Shay Mitchell, odc. 2
- Droga do doskonałości
- Pocałuj przyszłość
- MoviePass, MovieKrach
31 maja
- Na planie XXI, odc. XXII
- 40 lat minęło
- Początek
Na Prime Video z trzecim sezonem wraca „The Outlaws”
Platforma Prime Video przygotowała natomiast premierę trzeciego sezonu kryminalnej komedii serialowej „The Outlaws”.
Serial jest thrillerem kryminalnym utrzymanym w komediowej konwencji i opowiada historię siedmiu nieznajomych, którzy z wyroku sądu muszą odpracować przestępstwa w formie prac społecznych w Bristolu. W miarę wspólnego odbywania kary, bohaterowie zbliżają się do siebie i mierzą z niebezpiecznym gangiem.
W trzecim sezonie gdy szef mafii Dean trafia za kratki i oczekuje na proces, Banici kontynuują swoje życie – dopóki jeden z nich nie powraca ze śmiercionośną tajemnicą, wrzucając ich z powrotem w śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy gangowi zbliża się obława za morderstwo? Czy uda im się udowodnić swoją niewinność, zanim sprawa Dziekana zakończy się fiaskiem, a on zacznie szukać zemsty?
Kinowe premiery: Garfield i horrorowa kontynuacja przygód Kubusia Puchatka
W kinach największą premierę będzie nowy film animowany z przygodami Garfielda. Pojawi się też dramat historyczny „Jedno życie”, w którym poznamy historię Nicholasa Wintona, który próbuje pomóc mieszkańcom Czech uciekającyh przez niemiecką inwazją. Fani horrorwych produkcji powinni natomiast zainteresować się filmem „Puchatek: Krew i miód 2”, który w przeciwieństwie do poprzedniej części, zbiera pozytywne recenzje od krytyków.
„Garfield” – premiera 31 maja
Jest leniuchem, uwielbia lasagne, nie cierpi poniedziałków. Garfield, czyli najbardziej znany kot na świecie, w pierwszym kinowym filmie animowanym. Po nieoczekiwanym spotkaniu z dawno zaginionym ojcem – ulicznym kotem Vicem – Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w napadzie, w którym stawka jest wysoka.
„Jedno życie” – premiera 31 maja
Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte? Po 40 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niespodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii.
„Puchatek: Krew i miód 2” – premiera 31 maja
Pięć miesięcy po masakrze w Stumilowym Lesie, Krzyś próbuje wrócić do normalnego życia. Policja szuka domniemanych bestii w miejscu masowego mordu, ale większość okolicznych mieszkańców uważa Krzysia za prawdziwego sprawcę. Tymczasem chłopak podczas terapii wraca do dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa, gdy podczas jego piątych urodzin, uprowadzona została grupa dzieci wraz jego bratem bliźniakiem.
„Wolni. Podróż do wnętrza” – premiera 31 maja
„Wolni. Podróż do wnętrza” to zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności.
zdj. Netflix / Warner Bros.