Benedict Cumberbatch zostanie mentorem Boba Dylana. Kto jeszcze jest w obsadzie „A Complete Unknown”?

Potwierdziły się doniesienia w kwestii występu Benedicta Cumberbatcha w „A Complete Unknown”, filmowej biografii Boba Dylana. Gwiazdor kina wcieli się w Pete Seegera, legendę amerykańskiego folku, pioniera protest songów i aktywistę, którego twórczość wywarła ogromny wpływ na muzykę Dylana. Dodajmy, że wcześniej z kreacją łączony był Christian Bale.

O castingu Cumberbatcha oficjalnie poinformował reżyser filmu James Mangold („Logan: Wolverine”, „Spacer po linie”), którego piąta część przygód Indiany Jonesa pokazywana jest obecnie na festiwalu w Cannes. W głównej roli biopicu zobaczymy Timothée Chalameta. Młodemu aktorowi na ekranie towarzyszyć będą Monica Barbaro („Top Gun: Maverick”) jako Joan Baez oraz Elle Fanning („Wielka”) w roli Sylvie Russo.

Sprawdź też: Były łzy i owacje na stojąco dla Harrisona Forda. Ale pierwsze recenzje „Indiany Jonesa” nie zachwycają

Biografia twórcy takich hitów jak „Like A Rolling Stone” czy „Blowin' In The Wind” opowiadać będzie o wczesnych latach Dylana jako ikony muzyki folkowej i późniejszym sprzeciwie fanów, jaki spotkał artystę, gdy ten wprowadził do swojego brzmienia elementy rockowe. Warto zaznaczyć, że Chalamet będzie osobiście wykonywał wszystkie partie wokalne. Etap produkcyjny filmu zaplanowano na sierpień.

Źródło: Deadline / IMDb / Zdj. Showtime