„Biała odwaga” w streamingu! Prime Video w maju zasypie nas nowymi filmami i serialami!

W maju nie będzie można narzekać na brak serialowych i filmowych premier w streamingu. Listę nowości na najbliższe dni i tygodnie zaprezentował właśnie serwis Prime Video. Wśród nowych produkcji znajdziemy głośne seriale, programy i filmowe nowości, które jeszcze niedawno gościły w kinach.

Najlepsze premiery na maj. Swoje nowości prezentuje Prime Video

Znamy już listę nowości przygotowanych na maj przez platformę należącą do Amazona. Na najbliższe tygodnie serwis Prime Video przygotował dla swoich widzów całkiem pokaźną dawkę nowości i nie będzie można narzekać na filmowo-serialową nudę.

Największą serialową premierą będzie powrót produkcji „Peryferia” z Joshem Brolinem w głównej roli. Serial  opowiada historię Royala Abbota, ranczera walczącego o swoją rodzinę i ziemię na skraju pustkowia Wyoming, która skrywa niezgłębioną tajemnicę. Jeśli chodzi o inne oryginalne nowości Amazona, to sporą uwagę widzów przyciąga też premiera nowego romansu z Anne Hathaway. Aktorka wystąpiła w filmowej adaptacji powieści „Na samą myśl o tobie” autorstwa Robinne Lee. Ekranowym partnerem Hathaway został Nicholas Galitzine.

Błyskawiczną premierę w streamingu będzie miał też polski film „Biała odwaga” w reżyserii Marcina Koszałki. Produkcja opowiadająca historię dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas drugiej Wojny Światowej debiutowała na dużym ekranie na początku marca, a w maju będzie można oglądać ją już w ramach podstawowego abonamentu Prime Video. W streamingu pojawi się też nowy horror „Demeter: Przebudzenie zła” zainspirowany jednym z rozdziałów legendarnego horroru Brama Stokera.

„Farma Clarksona” – premiera 3 maja

Farma Clarksona sezon 3 prime video

W 3. sezonie Farmy Clarksona Diddly Squat mierzy się z poważnymi wyzwaniami. Uprawy przegrywają z ciężkimi upałami, inflacja podniosła ceny dostaw do niebotycznych kwot, marzenia o otwarciu restauracji zostały rozwiane, a sklepowi na farmie grozi zamknięcie. 

„Peryferia” sezon 2 – premiera 16 maja

Peryferia sezon 2 prime video

W 2. sezonie enigmatyczna pustka na zachodnim pastwisku rancza rodziny Abbott pogłębia się. Royal i jego żona Cecelia (Lili Taylor) starają się żyć normalnie po nagłym zniknięciu ich wnuczki. Stawka nigdy nie była wyższa, a rodzina musi stawić czoła zagrożeniom z różnych stron. 2. sezon Peryferii zanurza bohaterów w jeszcze głębszej pustce, prowadząc do głębokich i nieprzewidzianych okoliczności, które mogą wstrząsnąć ich życiem.

„Die Hart 2: Die Harter” – premiera 30 maja

Die Hart 2 Die Harter prime video

Wcielający się w fikcyjną wersję samego siebie Kevin Hart planuje innowacyjny film akcji z niezaplanowanymi i nieoczekiwanymi scenami, aby umocnić swoją pozycję jako najlepszy aktor. Jednak pewne przeoczenie sprawia, że pada ofiarą zemsty za swoje dawne czyny.

„Biała odwaga” – premiera 24 maja

Biala odwaga gdzie obejrzec

Film opowiada historię dwóch braci górali – Maćka (Julian Świeżewski) i Andrzeja (Filip Pławiak). Po śmierci ich ojca, do której przyczynił się Andrzej, oraz po stracie ukochanej Bronki (Sandra Drzymalska) Andrzej opuszcza rodzinny dom. W drodze spotyka tajemniczego Wolframa (Jakub Gierszał), antropologa i wspinacza. Dzieli się z nim swoją techniką wspinaczkową oraz wiedzą na temat praskich korzeni górali. Kiedy Andrzej wraca do Zakopanego, wybucha wojna. Chcąc ochronić górali przed zniszczeniami wojennymi, stara się przekonać ich do współpracy z Niemcami. Andrzej i Maciek stają po przeciwnych stronach barykady. Konfrontacja braci jest krwawa i bolesna.

„Demeter: Przebudzenie zła” – premiera 24 maja

Demeter Przebudzenie zła gdzie obejrzec

Kiedy szkuner „Demeter” opuszczał port, nic nie wskazywało na nadchodzące niebezpieczeństwo. Niestety zwykły rejs zamienia się w koszmar. Na pokładzie, wśród 24 nieoznakowanych skrzyń, skrywało się nieoczekiwane zło. Wraz z zapadającym zmrokiem i oddalaniem się od lądu, załoga odkrywa pierwsze ślady tragedii. Pomoc stała się już niemożliwa, a walka załogi o przetrwanie jest coraz bardziej desperacka. 

Prime Video – co obejrzeć w maju?

  • „Córka króla moczarów” – premiera 1 maja
  • „Na samą myśl o tobie” – premiera 2 maja
  • „Farma Clarksona” – premiera 3 maja
  • „Maxton Hall – The Word Beetwen Us” sezon 1 – premiera 9 maja
  • „Peryferia” sezon 2 – premiera 16 maja
  • „Nieobliczalna” – premiera 17 maja
  • „99” – premiera 24 maja
  • „Die Hart 2: Die Harter” – premiera 30 maja
  • „Biała odwaga” – premiera 24 maja
  • „Demeter: Przebudzenie zła” – premiera 24 maja

zdj. Amazon Prime Video