„Biały szum” z pierwszym teaserem. Oto Adam Driver w nowej roli u twórcy „Historii miałżenskiej”

Netflix odsłonił przed widzami pierwszy teaser oraz nowy plakat następnego filmu w reżyserii i według scenariusza Noaha Baumbacha. Główne role w produkcji zatytułowanej „Biały szum” grają Adam Driver i Greta Gerwig.

Nowy film Baumbacha jest ekranizacją głośnej powieści Dona DeLillo. Pierwowzór opowiada historię Jacka, pracownika uniwersytetu i zarazem kierownika katedry badań nad hitleryzmem. Zarówno on, jak i jego czwarta żona i ich dzieci odczuwają przemożny lęk przed śmierci, gdy nieopodal miasta wykoleja się pociąg przewożący groźne chemiczne odpady. Dodajmy, że mimo że to motyw umierania spaja rozrzucone wątki powieści (i przenosi ją nieomal w konwencję dreszczowca), jest ona jednocześnie uznawana za jedną najzabawniejszych, satyrycznych opowieści amerykańskich XX wieku.

W ekranizacji pojawią się również Raffey Cassidy, Andre Benjamin, Alessandro Nivola, Don Cheadle i Jodie Turner-Smith. Baumbach zajął się reżyserią do własnego scenariusza.

Premierę w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji zaplanowano już na 31 sierpnia. Termin debiutu na Netfliksie nie został jeszcze ujawniony.

Biały-szum-plakat-filmu.JPG

zdj. Netflix