Emma Stone, która niedawno odebrała drugiego Oscara, jeszcze wiosną tego roku zamelduje się na dużym ekranie z nowym filmem. Aktorkę będzie można oglądać w kolejnym filmie wyreżyserowanym przez Yorgos Lanthimos, z którym współpracowała przy „Biednych istotach”.
Emma Stone w kolejnym filmie Yorgosa Lanthimosa. Premiera w czerwcu
Kilka dni temu Emma Stone została nagrodzona drugą statuetką Oscara, ale gwiazda „Biednych istot” nie będzie robiła sobie od kinowego ekranu zbyt dużej przerwy. Już w czerwcu zobaczymy ją w kolejnym filmie i ponownie będzie to projekt Yorgosa Lanthimosa. Studio Searchlight wyznaczyło właśnie datę kinowego debiutu dramatu „Kind of Kindness” na 21 czerwca.
Szczegóły fabuły pozostają tajemnicą, ale wiemy, że będzie to antologiczny projekt. Lanthimos napisał scenariusz wraz z Efthimisem Filippou, z którym współpracował już przy takich produkcjach jak „Zabicie świętego jelenia”, „Lobster” czy „Kieł”. Zdjęcia do filmu kręcono w Nowym Orleanie pod koniec 2022 roku.
Obok Emmy Stone w obsadzie produkcji znaleźli się także Willem Dafoe, z którym wspomniana dwójka współpracowała ostatnio przy „Biednych istotach”, Margaret Qualley znaną z „Pewnego razu... w Hollywood”, a także Joe Alwyn („Faworyta”), Jesse Plemons („Breaking Bad”), Hong Chau („Wieloryb”) i Hunter Schafer („Euforia”).
„Biedne istoty” – gdzie obejrzeć film? Czy będzie na Netflix?
W Polsce cały czas czekamy jeszcze na premierę „Biednych istot” w streamingu. Produkcja, która zdobyła podczas ostatniego rozdania Oscarów cztery statuetki, zadebiutuje w marcu na platformie Disney+. Filmu na razie nie należy wypatrywać w ofercie innych serwisów takich jak Netflix czy HBO Max. „Biedne istoty” będzie można oglądać natomiast na platformie Disney Plus od 27 marca.
O czym opowiadają „Biedne istoty”? Główną bohaterką historii jest Victoria, która decyduje się popełnić samobójstwo, by uciec od przemocy męża, sir Aubreya Blessingtona. Bohaterka powraca jednak do życia z przeszczepionym mózgiem dziecka. Scenariusz bazuje na powieści Alasdaira Graya, określanej zabawną alegorią polityczną i skłaniającym do przemyśleń pojedynkiem między męskim pożądaniem i kobiecą niezależnością.
zdj. Disney