„Biedne istoty” to nie koniec. Yorgos Lanthimos i Emma Stone już szykują kolejny film

Od polskiej premiery dreszczowca „Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa dzieli nas jeszcze niecały miesiąc, a ceniony grecki filmowiec już zapowiedział realizację następnego projektu. W ramach nowego obrazu ponownie połączy siły ze znakomitą Emmą Stone.

Yorgos Lanthimos zapowiada kolejny film z Emmą Stone

Podczas gdy Emma Stone może powoli szykować mowę dziękczynną na przyszłoroczne rozdanie Oscarów – takie głosy towarzyszą bowiem jej kreacji we wstrząsających „Pięknych istotach” – aktorka zamierza ponownie pojawić się w projekcie Lanthimosa. Obok nakręconego już i zapowiedzianego na 2024 rok antologicznego dramatu „Kind of Kindness”, w którym Stone zobaczymy w towarzystwie Jesse'ego Plemonsa, Willema Dafoe i Margaret Qualley, Grek ma w zanadrzu następną produkcję z gwiazdą „La La Land”.

„Po tym jak kończymy jeden projekt, zaczynamy omawiać następny” – Lanthimos opowiadał o współpracy ze Stone podczas występu na łamach podcastu „Little Gold Men”. „W Nowym Orleanie nakręciliśmy [Kind of Kindness] – film znajduje się obecnie w fazie montażowej. Teraz wychodzą Biedne istoty i tak – już mówimy o następnym wspólnym przedsięwzięciu”. O ile słowa Lanthimosa rzeczywiście przełożą się na kolejny obraz, będzie to już piąty tytuł zrealizowany ze Stone (wliczając krótkometrażowy film „Bleat” z 2022 roku).

Warto dodać, że choć na chwilę obecną nie wiadomo, o czym duet mógłby opowiedzieć w ramach następnej produkcji, na łamach serwisu World of Reel spekulowano o planach zrealizowania remake'u koreańskiego komedio-horroru „Jigureul Jikyeora!” (ang. „Save the Green Planet!”) z 2003 roku. Innymi możliwościami są planowane przez Lanthimosa adaptacje powieści „Hawkline Monster” Richarda Brautigana i „Pop. 1280.” Jima Thompsona.

Biedne istoty” – polska premiera w styczniu. Kiedy dokładnie?

Emma Stone BIEDNE ISTOTY

Przypomnijmy, że premiera „Biednych istot” została już dwukrotnie opóźniona. Według zapowiedzi sprzed paru film mieliśmy zobaczyć jeszcze w grudniu tego roku. W ramach ostatniego posunięcia Disneya debiut przesunięto na 19 stycznia 2024 roku

Warto podkreślić, że podczas wrześniowego 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji to właśnie film Lanthimosa został laureatem Złotego Lwa i zakończył imprezę z mianem najlepszej produkcji festiwalu. Za scenariusz produkcji odpowiada Tony McNamara, z którym Lanthimos współpracował przy „Faworycie”. W obsadzie, poza Stone, są także: Christopher AbbottMargaret Qualley, Jerrod Carmichael, Willem Dafoe oraz Ramy Youssef.  

Źródło: World of Reel / zdj. Xavier Collin / depositphotos / Searchlight Pictures