Bill Murray potwierdził, kogo zagra w Marvelu. Fani będą zadowoleni?

Jeszcze pod koniec października zeszłego roku otrzymaliśmy potwierdzenie wcześniejszych plotek, które sugerowały dołączenie Billa Murraya do filmowego uniwersum Marvela. Teraz legendarny aktor osobiście potwierdził, kogo zagra w jednym z najbliższych superbohaterskich projektów MCU.

Wiemy już, że Bill Murray zadebiutuje w ramach superbohaterskiego uniwersum Marvela za sprawą trzeciego filmu o przygodach Ant-Mana. W ostatnich tygodniach spekulowało się, że aktor znany między innymi z serii Pogromcy duchów wcieli się w jednego ze złoczyńców produkcji i plotka ta została potwierdzona przez samego zainteresowanego. W ostatnim z wywiadów Bill Murray został zapytany o to, jaka jest jego supermoc w komiksowym widowisku, na co odpowiedział:

Moją mocą jest to, że jestem złym facetem.

Kogo Bill Murray zagrał w Marvelu? Nowy złoczyńca w Ant-Man i Osa: Quantumania

Jeśli chodzi o szczegółowe informacje na temat bohatera, w którego wcielił się Murray, to zakulisowe przecieki sugerują, że aktor zagrał mało znanego złoczyńcę noszącego w komiksach pseudonim Krylar. To wyjątkowo mało znany bohater nawet największym fanom komiksowego uniwersum Marvela. Jego występ na kartach komiksów ograniczył się do pojawienia się w 156 zeszycie serii The Incredible Hulk. Oryginalnie Krylar nie miał nawet nic wspólnego z postacią Ant-Mana. We wspomnianym zeszycie poznajemy historię Hulka, który zostaje zmniejszony i trafia do świata określanego wówczas Micro-Verse. Na mikroplanecie planecie zwanej K'ai postać Hulka zostaje przejęta ponownie przez Bruce'a Bannera, który zaczyna odpowiadać za ciało Hulka. Bohater wybrał się z misją na K'ai, aby ponownie spotkać się z Jarellę, swoją ukochaną. Okazuje się jednak, że ​​wioska Jarelli została zniszczona, a ona sama została porwana przez nikczemnego władcę znanego jako Visis. W tym momencie poznajemy właśnie Krylara, który okazuje się szalonym naukowcem na usługach Visisa. Okazuje się, że Krylar stworzył maszynę mogącą tworzyć fizyczne ucieleśnienie najgłębszych lęków każdego przeciwnika. Dla Bannera największym strachem okazuje się niekontrolowany Hulk, więc maszyna doprowadza do stworzenia anty-Hulka.

Sprawdźcie też: Kate Bishop z serialu „Hawkeye” ma powrócić w „Ant-Man and the Wasp: Quantumania”.

Oczywiście wiemy, że Marvel często korzysta z komiksowych złoczyńców tylko po to, aby ostatecznie wprowadzić spore zmiany w ich charakterze, ale możemy zakładać, że filmowy Krylar, którego zagrał Bill Murray, będzie w jakiś sposób związany z Wymiarem Kwantowym, w którym przez lata przebywała Janet Van Dyne.

Krylar_(Earth-616)_from_Incredible_Hulk_Vol_1_156.jpg

Główne role w filmie Ant-Man and the Wasp: Quantumania zagrali Paul Rudd wracający jako Scott Lang, Evangeline Lilly, która ponowie zagra Hope Van Dyne, a także Michelle Pfeiffer i Michael Douglas wracający odpowiednio jako Janet van Dyne i Hank Pym. W głównego złoczyńcę filmu, czyli Kanga wcieli się Jonathan Majors. Na ekranie pojawi się także Corey Stoll wcielający się w pierwszej części w złoczyńczę znanego jako Yellowjacket.

Premiera filmu Ant-Man i Osa: Quantumania została zaplanowana na  28 lipca 2023 roku.

zdj. Apple / Marvel Comics