Bill Murray powraca do kultowej lokacji „Pogromców duchów”. Nowa fotka z „Imperium lodu”

Za kilka miesięcy czeka nas premiery następnej odsłony filmowego cyklu „Pogromcy duchów”. W oczekiwaniu na widowisko rzućcie okiem na nową fotkę z Billem Murrayem powtarzającym na potrzeby produkcji pod tytułem „Imperium lodu” kreację Petera Venkmana. Na zdjęciu jego bohater powraca do kultowej lokacji z oryginalnych filmów: nowojorskiej remizy strażackiej, która posłużyła jako siedziba pogromców.

Bill Murray wraca w kolejnej części „Pogromców duchów

Poprzednia część odświeżająca popularną serię z lat 80. ubiegłego wieku trafiła do kin w 2021 roku i została dość dobrze przyjęta przez widzów i krytyków. Film z podtytułem „Dziedzictwo” zabrał widzów do małego miasteczka w Oklahomie, ale piąty rozdział wróci do korzeni i skupi się na wydarzeniach rozgrywających się w Nowym Jorku. Zwiastun pokazuje nam, jak idealne lato zamienia się w lodowaty koszmar, gdy miasto zostaje opanowane przez tajemniczy śmiertelny chłód.

Paul Rudd Bill Murray

Bill Murray i Paul Rudd w filmie „Pogromcy duchów: Imperium lodu”  

W widowisku „Pogromcy duchów: Imperium lodu” do swoich ról z poprzedniej części wracają Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard i Mckenna Grace. Swoje role powtórzą też oryginalne gwiazdy dwóch pierwszych filmów, czyli Dan AykroydErnie Hudson i widoczny poniżej Bill Murray. W nowych bohaterów wcielą się natomiast komicy Patton Oswalt i Kumail Nanjiani.

Za kamera filmu stanął Gil Kenan mający w dorobku między innymi remake „Poltergeista” z 2015 roku oraz serialową wersję „Krzyku”. Scenariuszem napisali autorzy „Dziedzictwa” Jason ReitmanJason Blumenfeld oraz sam Kenan. Nowa część „Pogromców duchów” zadebiutuje dokładnie 5 kwietnia przyszłego roku.

zdj. Sony Pictures / Empire