Billy Bob Thornton zagra w prequelu „Yellowstone”

Do obsady serialu „1883” będącego prequelem popularnego „Yellowstone” dołączył Billy Bob Thornton znany telewizyjnym widzom między innymi z pierwszego sezonu „Fargo”.

Aktor zagra w nowym serialu Taylora Sheridana jednego z drugoplanowych bohaterów. Zobaczymy go na ekranie jako marszałka Jima Courtrighta. Prace na planie „1883” trwają od kilku tygodni w Teksasie.

Billy Bob Thornton dołączył do obsady, w której są już Tim McGraw jako James Dutton, Faith Hill jako Margaret Dutoon, Sam Elliott jako Shea Brennan, doświadczony życiem kowboj z tragiczną historią w tle, który stoi na czele grupy zmierzającej z Teksasu do MontanyIsabel May wcielająca się w najstarszą córkę Jamesa i Faith Duttonów oraz LaMonica Garrett grający pomocnika bohatera granego przez Sam Elliott.

Produkcja podąża za rodziną Duttonów, która wyrusza na zachód przez Wielkie Równiny w kierunku Montany, ostatniego bastionu nieokiełznanej Ameryki, aby odnaleźć nowe miejsce do życia. Produkcja zapowiadana jest jako opowieść o brutalnej ekspansji Zachodu badająca dzieje rodziny szukającej lepszego życia.

Serial „1883” zadebiutuje 19 grudnia tego roku na kanale Paramount Network. Od drugiego odcinka serial dostępny będzie wyłącznie na platformie Paramount+. Pierwsza seria będzie liczyła 10 odcinków.

źródło: variety.com / zdj. FX