Biografia Boba Marleya kolejną głośną premierą przyszłego roku. Zobaczcie nowy zwiastun

Na dwa miesiące przed premierą samego filmu do sieci trafił następny zwiastun „Bob Marley: One Love”, czyli wyczekiwanej biografii legendarnego muzyka reggae. W tytułowej roli wystąpił Kingsley Ben-Adir, brytyjski aktor, którego możecie kojarzyć z ról w takich projektach jak „Pewnej nocy w Miami...” czy serialu MCU „Tajna inwazja”.

Obok Ben-Adira w głównej roli żeńskiej bio-pica zobaczymy Lashanę Lynch („Nie czas umierać”) jako żonę piosenkarza Ritę Marley. Pozostałą część obsady tworzą m.in. Michael Gandolfini („Wszyscy święci New Jersey”), Nadine Marshall („The Silent Twins”), James Norton („Obywatel Jones”) i Anthony Welsh („Czarne lustro”).

Do wyreżyserowania filmowej biografii Marleya zatrudniono Reinaldo Marcusa Greena, autora produkcji „Król Richard: Zwycięska rodzina” nominowanej do pięciu Oscarów. Scenariusz obrazu podpisano nazwiskami Zacha Baylina, Franka E. Flowersa oraz legendy telewizji Terrence'a Wintera („Rodzina Soprano”, „Zakazane imperium”). 

„Bob Marley: One Love” tuż za rogiem. Kiedy premiera?

Marley urodził się 1945 roku na Jamajce. Był jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki reggae, który odpowiada za jej światową popularyzację. To właśnie jemu przypisuje się także popularyzację ruchu Rastafari oraz idei panafrykanizmu, które rozkwitły w latach 70. ubiegłego wieku. Marley sprzedał ponad 75 mln płyt na całym świecie. Zmarł w 1981 roku na raka. Do jego największych hitów należą: „Get Up, Stand Up”, „One Love”, „No Woman, No Cry”, „Buffalo Soldier”, „Jammin” i „Redemption Song”.

Premierę filmu „Bob Marley: One Love” wyznaczono na 14 lutego 2024 roku.

Zdj. Paramount Pictures