Biografia Freda Astaire’a z Tomem Hollandem nadal w planach. Za kamerą stanie twórca „Paddingtona”

Choć o biografii Freda Astaire'a, jednej z największych gwiazd klasycznego Broadwayu i Hollywoodu, od dłuższego czasu nie mieliśmy żadnych doniesień, projekt wciąż znajduje się w planach. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że za wyreżyserowanie filmu odpowie Paul King, twórca celebrowanych filmów o niedźwiadku Paddingtonie.

Choć o przyszłej produkcji nie wiemy na ten moment zbyt wiele (film nie otrzymał jeszcze tytułu), scenariusz jest już podobno gotowy. Tekst ma skupiać się zwłaszcza na relacji Astaire'a z jego siostrą, Adele. Rodzeństwo przez ponad dwadzieścia lat było wręcz nierozłączna. Kariera Freda i Adele rozpoczęła się na deskach teatru na Środkowym Zachodzie, zaś później rodzeństwo trafiło na Broadway i londyński West End. Choć początkowo to Adele obejmowała role prowadzące, talent brata miał wkrótce ją przyćmić. Rodzeństwo odsunęło się od siebie na początku lat 30., po tym jak siostra Astaire'a wyszła za mąż – choć miał być to prawdziwy cios dla artysty, Fred wkrótce zaczął przyjmować role w filmowych musicalach i stworzył swoje najsłynniejsze kreacje.

Sprawdź też: Michael Keaton wraca jako Batman w zwiastunie „Flasha”! To będzie reset DC.

Realizacją filmu zajmie się wytwórnia Sony Pictures. W głównej roli pojawi się Tom Holland („Spider-Man: Bez drogi do domu”). Produkują Amy Pascal, Rachael O'Conner, Ben Holden i Josh Hyams. Sony nie skomentowało jeszcze wieści o zatrudnieniu w roli reżysera Paula Kinga. Nie zdradzono też, kiedy miałyby ruszyć prace zdjęciowe. 

źródło: THR / zdj. Sony