„Birds of Prey” – wiemy, kto skomponuje muzykę do filmu

Przed dzisiejszą premierą zwiastuna filmu „Birds of Prey” ujawniono, kto będzie odpowiadał za skomponowanie ścieżki dźwiękowej do najnowszej produkcji DC Comics.

Muzyczną oprawę do widowiska z Margot Robbie w roli głównej stworzy dwukrotnie nominowany do Oscara Daniel Pemberton. Kompozytor odpowiadał ostatnio za stworzenie muzyki do takich filmów jak: „Spider-Man: Into the Spider-Verse”, „Kryptonim UNCLE”, „Steve Jobs”, „Król Atrur: Legenda miecza”, „Gra o wszystko”, „Wszystkie pieniądze świata”, „Ocean's Eight” oraz „Motherless Brooklyn”.

Margot Robbie powróci jako Harley Quinn – kiedy premiera „Birds of Prey”?

Głównym wątkiem w „Birds of Prey” będzie porwanie Cassandry Cain przez Czarną Maskę, który chce wyszkolić młodą dziewczynę na swoją zabójczynię. Bohaterki będą musiały stworzyć zespół, by uwolnić ją z rąk porywacza i udaje im się to stosunkowo wcześnie, a reszta filmu koncentruje się na walce z ludźmi Czarnej Maski i zapewnieniu bezpieczeństwa Cassandrze.

W obsadzie filmu są Rosie Perez jako Renee Montoya, Mary Elizabeth Winstead jako Huntress, Jurnee Smollett-Bell jako Black Canary i Margot Robbie jako Harley Quinn. W głównego przeciwnika bohaterek, czyli Czarną maskę, wcieli się Ewan McGregor, a jego pomocnika o pseudonimie Zsasz  zagra Chris Messina. Film wejdzie do kin 7 lutego 2020 roku. Za scenariusz do filmu odpowiada Christina Hodson.

źródło: zdj. Warner Bros. / DC Comics