Black Canary powróci w spin-offie „Ptaków Nocy” od HBO Max

Potwierdziły się ostatnie plotki o powrocie Jurnee Smollett do roli Black Canary z filmu „Ptaki Nocy”. Aktorka będzie miała okazję powtórzyć swoją rolę popularnej bohaterki DC Comics w solowym projekcie powstającym dla platformy HBO Max.

Projekt jest na razie na wczesnym etapie rozwoju i nie jest do końca jasne, jaki będzie jego końcowy kształt. Początkowo spekulowano, że Dinah Lance znana jako Black Canary otrzyma swój serial, ale teraz mówi się, że najprawdopodobniej będzie to film, który zadebiutuje wyłącznie na HBO Max tak jak produkcje „Batgirl” i „Blue Beetle”. Jedyne czego możemy być obecnie pewni, to to, że produkcja będzie spin-offem filmu „Ptaki Nocy”, w którym Black Canary połączyła siły z takimi bohaterkami jak Harley Quinn, Huntress i Cassandra Cain. Film nie okazał się co prawda kasowym sukcesem i zebrał od widzów jedynie 201,8 mln dolarów, ale spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród krytyków.

Napisaniem scenariusza do filmu zajmie się Misha Green, autorka pracująca ostatnio dla HBO przy serialu „Kraina Lovecrafta”, w którym główną rolę zagrała Jurnee Smollett.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.