Blade powraca! Łowca wampirów z komiksów Marvela doczeka się nowej gry [ZWIASTUN]

Choć na premierę nowego filmowego „Blade'a” z roku na rok trzeba czekać coraz dłużej, fani komiksowego łowcy wampirów Marvela doczekają się nowej gry wideo. Podczas gali The Game Awards 2023 odsłonięto pierwszy zwiastun produkcji szykowanej dla przez Bethesdę i położone w Lyonie studio Arkane, mające w dorobku znakomicie przyjęte tytuły pokroju „Dishonored” czy „Deathloop”.

Blade trafi do Paryża. Pokazano zwiastun mrocznej gry o bohaterze Marvela

Akcja „Marvel's Blade” zostanie osadzona na terenie poddanej kwarantannie dzielnicy Paryża, w samym sercu nadprzyrodzonego incydentu – napisano o zapowiedzianej z okazji 50. rocznicy powstania kultowej postaci. Na świat wyszły wampiry – terroryzują Miasto Świateł i zmuszają paryżan do schronienia się w domach i wyczekiwania do wschodu słońca.

Produkcja z Blade'em w roli głównej będzie grą akcji z widokiem trzecioosobowym. Podobnie jak znajdujący się w planach Marvel Studios film o mrocznym herosie, tytuł Arkane będzie przeznaczony dla dorosłych odbiorców. Niestety na chwilę obecną nie wyjawiono, kiedy możemy spodziewać się premiery.

Co z filmem z Mahershalą Ali? Kategoria wiekowa R potwierdzona 

Wyboista droga następnego filmowego „Blade'a” może powoli wchodzić na właściwe tory. Choć produkcja została ostatnio ponownie opóźniona (kinowa premiera ma odbyć się dopiero 7 listopada 2025 roku), udało się ostatecznie powiązać z projektem reżysera. Za kamerą „Blade'a”, w którym rolę główną weźmie na siebie Mahershala Ali („Detektyw”) stanie Yann Demange, twórca „Kokainowego Ricka” i „W potrzasku. Belfast '71”. 

Francuski filmowiec ujawnił niedawno, że Marvel Studios zezwoliło mu na zrealizowanie filmu w kategorii wiekowej R, czyli przeznaczonej przede wszystkim dla dorosłych widzów. Wiemy też, że wytwórnia nastawia się na stworzenie bardziej kameralnej produkcji niż większość filmów MCU. Jej budżet ma wynieść tylko 100 milionów dolarów. Na przestrzeni lat z tytułem związanych było wielu scenarzystów, ale wygląda na to, że ostateczną wersję tekstu przedstawił wytwórni Michael Starrbury, autor „Colina w czerni i bieli” i „Jak nas widzą”.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Arkane / Disney / Bethesda