„Blade Runner” z 1997 trafi na półki w odświeżonej wersji. Zobaczcie porównanie grafiki

Studio Nightdive udostępniło w sieci pierwszy materiał z szykowanej przez dewelopera odrestaurowanej wersji gry „Blade Runner” z 1997 roku. Klasyk Westwood Studios doczeka się drugiego życia w ramach sprzętów obecnej generacji. Rzućcie okiem poniżej. 

Minęły 23 lata, odkąd na rynku zadebiutowała growa adaptacja „Łowcy androidów” Ridleya Scotta. „Blade Runner: Enhanced Edition”, które ma pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku, zapowiadane jest jako poprawiona i odrestaurowana wersja gry, pozwalająca na ponowne doświadczenie kultowego klasyka w standardzie dopasowanym do potrzeb współczesnego gracza. Nightdive Studios zapowiada poprawki względem modeli postaci i jakości animacji, podkręcone przerywniki filmowe, panoramiczny format oraz opcję modyfikacji ustawień sterowania. Parę miesięcy temu Stephen Kick, dyrektor Nightdive'a, zapowiadał remaster następująco:

„Blade Runner” to nadal fenomenalne osiągnięcie, na każdym możliwym poziomie. Podczas gdy używamy KEXa [silnik stosowany przy niektórych remake'ach klasyków] by podnieść jakość grafiki i doświadczenia, zależy nam na zachowaniu wizji Westwoodu oraz pełnego zachowania walorów gameplayu. Należy docenić aspekty, na które pozwala dzisiejsza technologia, istotnym jest dla nas, by gra wyglądała, nie tak jak wyglądała, ale tak wspaniale, jak ją pamiętacie.

Blade Runner: Enhanced Edition” zadebiutuje na Xboksie One, PlayStation 4, PC i Nintendo Switchu jeszcze w tym roku. 

Źródło: CBR.com / Nightdive Studios