Błaszczykowski, Legia i skoczkowie też dostaną swoje dokumenty od Prime Video!

Amazon inwestuje w produkowanie dokumentów o polskich sportowcach. Platforma Prime Video zapowiedziała właśnie trzy nowe oryginalne produkcje mające dać nam ekskluzywny wgląd w kariery i życie najlepszych polskich sportowców i drużyn.

W 2024 roku na platformę Prime Video trafią trzy nowe polskie dokumenty sportowe. Po sukcesie filmu „Lewandowski - Nieznany”, Amazon przygotował film o kultowej gwieździe piłki nożnej Kubie Błaszczykowskim, sześcioodcinkowy serial o drużynie piłkarskiej Legii Warszawa oraz sześcioodcinkowy serial o polskich skoczkach narciarskich.

Subskrybenci Amazon Prime w Polsce byli zachwyceni możliwością zajrzenia za kulisy życia i kariery Roberta Lewandowskiego, dzięki czemu Lewandowski - Nieznany stał się jednym z najchętniej oglądanych tytułów w kraju w tym roku” – mówi Dan Grabiner, szef Originals, UK & Northern Europe, Prime Video. „Kontynuujemy prace nad zapewnieniem polskiej publiczności dostępu do jeszcze większej liczby produkcji o swoich ulubionych sportowcach i jesteśmy bardzo podekscytowani, że w 2024 roku przybliżymy im historie ikony piłki nożnej Kuby Błaszczykowskiego, legendarnego klubu Legia Warszawa i utytułowanej polskiej drużyny skoczków narciarskich”.

Dokument opowie o początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia pełnej sukcesów kariery piłkarza. W wywiadach z Błaszczykowskim, jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami z drużyny widzowie będą mieli okazję poznać historię chłopaka z Truskolasów, który z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich sportowców na świecie.

„Wierzę, że moja historia może pomóc młodym ludziom osiągnąć cele i spełnić swoje marzenia. To ze względu na nich zdecydowałem się na ten projekt – mówi Kuba Błaszczykowski. – Chcę, żeby w filmie ludzie zobaczyli mnie takiego jakiego widzą mnie rodzina i przyjaciele. Człowieka, który potrafi ocenić siebie, ze wszystkimi potknięciami i sukcesami” – dodaje piłkarz.

Nowy dokument jest produkcją Papaya Films dla Amazon Prime. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem Jan Dybus. Za zdjęcia odpowiadać będą Marianna Klein i Tomasz Ziółkowski.

KB_still_1_1.1.1 kopia-min.jpg

Legia Warszawa – największy klub w Polsce otworzył drzwi do codziennego życia.
Za sprawą kamer, które przez 11 miesięcy towarzyszyły Legii, serial zabiera widzów w miejsca, w których nigdy nie sądzili, że mogliby się znaleźć. Gabinety najważniejszych ludzi Legii – właściciela, trenera, dyrektora sportowego, piłkarska szatnia, odprawy, obóz treningowy – wszędzie tam, gdzie dzieje się to prawdziwe życie klubu. Pełne emocji i trudnych decyzji, w walce o sukces sportowy i odbudowę zaufania kibiców.

Osią zdarzeń sześcioodcinkowej serii jest emocjonujący sezon piłkarski 2022/2023, ale dokument znacznie wykracza poza te ramy. Daje szansę poznać czołowe postaci Legii, nie tylko poprzez pełnione funkcje w klubie, ale przede wszystkim jako ludzi, mężów, ojców, kumpli, którzy uchylają drzwi do życia prywatnego. Udowadniając jeszcze raz, że sport to ludzie. A za każdym stoi niewypowiedziana historia, która zmienia wszystko.

Niezatytułowany jeszcze serial dokumentalny został wyprodukowany przez polską firmę produkcyjną Rochstar. Reżyserem i producentem merytorycznym serii jest Agata Lipnicka-Boszko, za scenariusz odpowiada Julia Zabojszcz, producentem wykonawczym jest Agata Biedrzycka. Nadzór produkcyjny pełni Dobrosława Snarska-Pełka, a nadzór merytoryczny i kreatywny Rinke Rooijens.

LEGIA_fotosy2_ 108 kopia-min.jpg

Drużyna Skoczków Narciarskich – produkcja przybliży widzom ukryte dotąd aspekty skoków narciarskich, które są drugim najpopularniejszy sportem w Polsce, dzięki spektakularnym sukcesom Adama Małysza, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego czy Kamila Stocha. Zawodnicy przez lata przyzwyczajali kibiców do zdobywania kolejnych medali mistrzostw świata i olimpijskich, Kryształowej Kuli, czy triumfów w Turnieju Czterech Skoczni. Sezon 2021/2022 rozczarował, sygnalizując potrzebę zmian. Tej misji podjął się Adam Małysz, obejmując stanowisko prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, oraz zatrudniony przez niego młody austriacki trener, Thomas Thurnbichler. Czy nowy zespół sprosta zadaniu? Zmagania te śledziło uważne oko ekipy filmowej, czego efektem jest sześcioodcinkowy serial dokumentalny Amazon Original.

„Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w dokumencie, dzięki któremu wszyscy kibice będą mogli poznać bliżej drużynę skoczków narciarskich i zobaczyć jak w trakcie sezonu wygląda praca całego zespołu. Wszystkim kibicom życzę miłego oglądania”. – mówi Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Producentem dokumentu jest Endemol Shine Polska. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Adam Nasiłowski, autorem zdjęć jest Rafał Żwan. Producentem wykonawczym jest Michał Kaszuba.

SKOCZKOWIE_DAWID KUBACKI kopia-min.jpg

źródło: Prime Video