Bohaterowie „Diuny” wracają na  zdjęciach z drugiej części! Pierwsze spojrzenie na Florence Pugh i Austina Butlera

Na zwiastun drugiej części „Diuny” w reżyserii Dennisa Villeneuve'a jeszcze chwilę poczekamy, ale studio Warner Bros. podzieliło się z widzami czekającymi na premierę widowiska pierwszymi zdjęciami. Obok głównych gwiazd pierwszego filmu wracającymi do swoich ról pojawili się na nich także nowi aktorzy. Zobaczcie, jak w świecie Franka Herberta odnajdują się Florence Pugh i Austin Butler.

Fabuła i obsada drugiej części „Diuny” Pierwsze zdjęcia z filmu

Druga część filmowej „Diuny” opowie o mitycznej podróży Paula Atrydy, który dołącza do siczy Chani i zawiązuje sojusz z Fremenami, wkraczając tym samym na wojenną ścieżkę przeciwko spiskowcom, którzy zniszczyli jego ród. Paul musi wybierać pomiędzy miłością swojego życia a losem całego wszechświata i stara się zapobiec straszliwej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć. 

W głównej obsadzie drugiej części „Diuny powracają Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson grająca Lady Jessicę, matka Paula Atrydy, Zendaya jako Chani, Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena, a także Javier Bardem jako Stligar, jeden z przywódców ludu Fremenów, który przyjął Paula do swojego plemienia i z czasem stał się jego najbliższym doradcą, Stephen McKinley Henderson jako Thufir Hawat oraz Charlotte Rampling w roli Wielebnej Matki Mohiam, prawdomównej Imperatora.

W nowej obsadzie są natomiast: Léa Seydoux grająca Lady Margot Fenring, należącą do zakonu Bene Gesserit żonę hrabiego Hasimira Fenringa, czyli bliskiego współpracownika i przyjaciela Imperatora Shaddama IV, Christopher Walken mający wcielić się we wspomnianego Imperatora, Souheila Yacoub jako Shishakli, liderka Fedaykinów, drużyny Fremenów, Florence Pugh wcielająca się w księżniczkę Irulanę oraz Austin Butler mający zagrać młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

Premiera filmu „Diuna: część 2” odbędzie się w kinach 3 listopada 2023.

diuna czesc druga zdjęcia (8).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (7).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (6).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (5).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (4).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (3).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (2).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (1).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (10).jpg

diuna czesc druga zdjęcia (9).jpg 

źródło vanityfair.com / zdj. Warner Bros.