Bohaterowie „Locke & Key” spotkają Sandmana w nowej serii

Choć przemysł komiksowy drastycznie zwolnił, kiedy świat stanął w obliczu pandemii koronawirusa, to wielu twórców po cichu rozwija zróżnicowane projekty. Jednym z nich jest Joe Hill, autor serii „Locke & Key”. Pierwszy raz o tym, że jego cykl przetnie szlaki ze słynną marką DC i Vertigo – „Sandmanem” Neila Gaimana usłyszeliśmy kilka miesięcy temu. Teraz poznaliśmy szczegóły. 

W wywiadzie poświęconym premierze nowego sezonu serialu „NOS4A2”, HIll ujawnił, że w przygotowaniu znajduje się nowy zbiór opowieści „Locke & Key” zatytułowany „In Pale Battalions Go”, który przeniesie akcję w czasy I wojny światowej. Pierwszy zeszyt z zaplanowanych trzech ma trafić na półki w sierpniu. Co jednak szczególnie ciekawe, autor określił opowieść jako jedynie wstęp do szerszej historii, którą przedstawi szykowany crossover z uniwersum „Sandmana” od Neila Gaimana. Komiks, w którym świat „Locke & Key” spotka Morfeusza będzie nosił nazwę „Hell and Gone” i wejdzie w skład serii „Sandman Uniwersum”.  

Obok ogłoszenia dokonanego przez Hilla, wydawnictwo IDW Publishing zaprezentowało czytelnikom oficjalną okładkę crossovera. Zobaczycie ją poniżej. Premierę „Hell and Gone” zapowiedziano na październik tego roku. 

źródło: Comicbook / zdj. IDW / DC