Bond zawitał do Włoch – Daniel Craig i Lea Seydoux na nowych zdjęciach

Studio MGM pokazało nowe zdjęcia z głównymi gwiazdami filmu o Bondzie oraz jego reżyserem. Najnowsze zdjęcia potwierdzają, że ekipa zdjęciowa przeniosła się do włoskiego miasteczka Matera, gdzie rozegra się charakterystyczny dla serii wypełniony akcją prolog.

O tym, że prolog filmu będzie kręcony we włoskim miasteczku, które w 1993 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dowiedzieliśmy się już w marcu tego roku. Ekipa zdjęciowa na początku pracowała jednak na Kubie, w Londynie, a także w Norwegii.

Matera słynie przede wszystkim z historycznej części miasta, która charakteryzuje się unikatowymi domostwami drążonymi w skałach. Jej charakterystykę wykorzystał w swoim filmie „PasjaMel Gibosn, który stworzył z Matery Jerozolimę. W późniejszych latach miasteczko było jeszcze wykorzystywane przy kręceniu filmów „Ben Hur” i „Wonder Woman”.

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą, po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

EEC2y4nWwAMpwpu.jpg

no1.jpg

W głównych rolach powrócą również Ralph Fiennes jako M, a także Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

Premiera filmu No Time To Die”, którą początkowo zapowiadano na 14 lutego 2020 roku, została ostatecznie przesunięta na 8 kwietnia 2020 roku. Reżyseruje Cary Joji Fukunaga.

źródło: Twitter.com / zdj. MGM