Borat powrócił, więc teraz CZAS NA NIEGO! Sacha Baron Cohen może powrócić jako Ali G

Pamiętacie Aliego G? Samozwańczy raper z dzielnicy Westside może niebawem powrócić na nasze ekrany. W internecie chodzą bowiem pogłoski, że Sacha Baron Cohen („Borat”, „Bruno”) pracuje nad sekretnym projektem, w którym aktor raz jeszcze miałby wcielić się w przywódcę gangu wannabe-oprychów. Co byście powiedzieli na taki powrót?

Czy Sacha Baron Cohen powróci jako Ali G? Na to wygląda!

Pogłoska trafiła do sieci za sprawą hollywoodzkiego insidera Daniela Richtmana, który co kilka dni dowozi swym patronom kolejne doniesienia z przemysłu filmowego. Nowy raport dziennikarza sugeruje, że Cohen miał w tajemnicy rozpocząć prace nad nowym pełnometrażowym filmem z Alim G w roli głównej. Nie wiemy jednak na jakim etapie znalazł się projekt i czy nie został przerwany w związku ze strajkiem.

Cohen powołał bohatera do życia w końcówce lat 90. przy okazji satyrycznego serialu brytyjskiego „The 11 O' Clock Show”. Chwilę po wprowadzeniu Aliego G w medialny obieg, przegryw o złotym sercu doczekał się własnego programu „Da Ali G Show”, w którym przeprowadzał on wywiady z niewtajemniczonymi osobami publicznymi. Wreszcie w 2002 roku do kin trafiła pełnometrażówka, która ostatecznie zdecydowała o popularności bohatera w popkulturze.

Sprawdź też: Oto idealna Spider-Gwen! Emma Stone rozbudziła nadzieje fanów nowym zdjęciem

Jeśli plotka okaże się prawdą, film z Cohenem byłby drugim kinowym wcieleniem Aliego G. Brytyjski aktor i komik powracał do tej postaci wielokrotnie, między innymi podczas rozmaitych rozdań nagród czy pojedynczych klipów. Ostatni raz Cohen występował jako Ali G w 2021 roku, kiedy to gwiazdor postanowił sprawdzić kreację w świecie stand-upu. „Chciałem wejść na scenę i zobaczyć, jak Ali poradzi sobie z tłumem”. – mówił wówczas Cohen.

Źródło: World of Reel / GQ / Zdj. Universal Pictures