Borys Szyc jako komisarz Forst! Netflix sięga po kryminał Remigiusza Mroza

Netflix się nie zatrzymuje. Platforma zaprezentowała właśnie kolejny polski serial oryginalny, który trafi do widzów już za kilka miesięcy. Tak zapowiada się „Forst”, produkcja bazująca na jednej z najpopularniejszej serii kryminałów w Polsce, autorstwa Remigiusza Mroza. W głównej roli Borys Szyc.

Borys Szyc na tropie kryminalnego spisku. Netflix pokazał serialForst

Nowy serial Netfliksa stworzono na motywach powieści „Ekspozycja” i „Przewieszenie” autorstwa Remigiusza Mroza. Warto dodać, że autor książkowego pierwowzoru pojawi się na ekranie w jednej z ról. Historia zabiera nas do mroźnych Tatr, które stają się areną brutalnych morderstw. To właśnie wtedy do akcji wkracza komisarz Forst. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Forst” jest kolejnym polskim projektem serwisu Netflix, który wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali. Tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a w ciągu ostatnich pięciu lat stworzył w naszym kraju 3500 miejsc pracy. Reżyserem serialu jest Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów za swój pełnometrażowy debiut „Johnny”.

Scenariusz napisali Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. W obsadzie oprócz Szyca znaleźli się jeszcze: Zuzanna Saporznikow, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś oraz Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. Premiera serialu Forst w pierwszej połowie 2024 roku na platformie Netflix.

zdj. Netflix / Jan Wierzejski