Borys Szyc w klimatycznym kryminale. Tak zapowiada się serial Netfliksa

Netflix przygotował dla widzów następny polski serial oryginalny. Na początku roku na platformie pojawi się „Forst”, serial stworzony na postawie jednej z najpopularniejszej serii kryminałów w Polsce, autorstwa Remigiusza Mroza. Zobaczcie, jak w mroźnym kryminale wypada Borys Szyc.

Borys Szyc w kryminalnym serialu. Netflix zapowiada serialForst

Serial Netfliksa powstał na motywach powieści „Ekspozycja” i „Przewieszenie” autorstwa Remigiusza Mroza, a autor książkowego pierwowzoru pojawi się na ekranie w jednej z ról. Historia zabiera nas do mroźnych Tatr, które stają się areną brutalnych morderstw. To właśnie wtedy do akcji wkracza komisarz Forst. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. W serialu zagrali także: Zuzanna Saporznikow, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś oraz Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. Serial Forst trafi na platformę Netflix już 11 stycznia 2024 roku. Reżyserią zajął się Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów za swój pełnometrażowy debiut Johnny.

zdj. Netflix