„Boże Ciało” z nominacją do Oscara! Polski film powalczy o najważniejszą nagrodę

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę filmów nominowanych do najbliższej gali Oscarów. Polski kandydat do najważniejszych filmowych nagród, film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy został nominowany w kategorii Międzynarodowy Film.

O tym, czy „Boże Ciało” otrzyma statuetkę, dowiemy się już 9 lutego 2020 roku na 92. ceremonii rozdania Oscarów. „Boże Ciało” powalczy o statuetkę z takimi produkcjami jak: „Ból i blask” – Hiszpania, „Kraina miodu” – Macedonia, „Nędznicy” – Francja i „Parasite” – Korea Południowa.

Wszystkich nominowanych do tegorocznych Oscarów znajdziecie tutaj: Oscary 2020: Poznaliśmy nominowanych – kto powalczy o statuetki?

„Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

źródło: Kino Świat