Brad Pitt będzie się ścigał w Formule 1. Wszystko to dzięki reżyserowi „Top Gun: Maverick”

Już w ten weekend Brad Pitt zamelduje się z kamerą na torze wyścigowym podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, gdzie powstawać będą zdjęcia do dramatu sportowego „APEX”. Z tej okazji do sieci zawitało kilka zakulisowych fotek z produkcji w reżyserii Josepha Kosinskiego („Top Gun: Maverick”). Co wiemy o tym ambitnym przedsięwzięciu?

Brad Pitt niczym Lewis Hamilton. Start zdjęć do filmu o F1 tuż za rogiem

W obrazie poznamy historię legendarnego kierowcy wyścigowego Sonny'ego Hayesa (w tej roli Pitt), który wraca z emerytury, by wyszkolić młodego zawodnika Joshuę Pearce'a (Damson Idris znany z „Snowfall”). Protagonista raz jeszcze usiłuje zawalczyć o chwałę na torze jako jego partner z drużyny. Obok wspomnianych aktorów w jednej z ról głównych zobaczymy Kerry Condon („Duchy Inisherin”), która wcieli się w szefową zespołu technicznego.

Skrypt do filmu sporządził Ehren Kruger, z którym Kosinski pracował przy doskonale przyjętym sequeluTop Guna”. Producentem przedsięwzięcia jest Jerry Bruckheimer, mający w swoim dorobku niezliczoną liczbę hitowych produkcji, wśród których są takie tytuły jak „Piraci z Karaibów”, „Skarb Narodów” czy „Bad Boys”. Dystrybucją zajmie się Apple TV, które zapłaciło za film ok. 140 mln dolarów

Sprawdź też: W tym roku zobaczymy kolejne arcydzieło Martina Scorsese. Nowy zwiastun „Czasu krwawego księżyca”

Wzorem zeszłorocznego „Mavericka” priorytetem twórców jest realizm i immersyjność widowiska. W trakcie zdjęć aktorzy będą faktycznie umieszczeni w bolidach, gdzie zostaną zainstalowane przenośne kamery o rozdzielczości 6K. Dodajmy, że w projekt zaangażowany jest jeden z najsłynniejszych kierowców F1 w historii, czyli Lewis Hamilton.

Premiera filmu „APEX” jest przygotowywana na przyszły rok.

Zdj. Xavier Collin / Depositphotos.com