Brian Cox i Daniel Kaluuya obsadzeni w nowej adaptacji „Olivera Twista”. Realizacją projektu Audible zajął się reżyser „Skyfalla”

Potwierdzono obsadę nowej serii wyprodukowanej przez Sama Mendesa z myślą o usłudze Audible. Mowa o wysokobudżetowym słuchowisku adaptującym słynne opowieści Charlesa Dickensa, w tym przede wszystkim „Olivera Twista”. Swoich głosów w produkcji udzielają tacy gwiazdorzy jak Daniel Kaluuya („Nie!”), czy Brian Cox („Sukcesja”). 

Londyńska siedziba Audible mieści się w okolicy ulic, po których przechadzał się sam Charles Dickens. To ich bywalcy zainspirowali imponującą galerię jego bohaterów” – pisał parę miesięcy temu w oświadczeniu Sam Mendes, będący głównym producentem słuchowiska. „Jestem zachwycony mogąc połączyć siły z Audible i ożywić kilka moich ulubionych opowieści Dickensa. Wykorzystamy przy tym bogactwo dźwięków Londynu, stworzymy immersyjne wrażenie miasta i zaangażujemy grupę fantastycznych aktorów (...) to będzie prawdziwe kino dla uszu. Szansa by doświadczyć niezwykłego kalejdoskopu świata Dickensa w sposób zupełnie inny niż dotychczas”. 

Sprawdź też: Takiego hitu Netflix jeszcze nie miał! „Wednesday” miażdży rekord „Stranger Things”

W produkcji, która – jak donosi Deadline – jeszcze dziś ma trafić do usługi Audible usłyszymy głosy Nikoli Coughlan („Bridgertonowie”), Emilia Villi-Muhammada („The Man Who Fell to Earth”), Kita Connora („Heartstopper”), Paapy Essiedu („Mogę cię zniszczyć”), Julii Davs („Gavin & Stacey”), Nicka Mohammeda („Ted Lasso”), Patricii Allison („Sex Education”), Diane Morgan („Motherland”) oraz wspomnianych wcześniej Coxa i Kaluuyi

Na pierwszą serię adaptacji powieści Dickensa, czyli autora takich klasyków jak „Opowieść o dwóch miastach”, „Opowieść wigilijna”, czy „David Copperfield” złożą się aż trzy produkcje. Pierwsze słuchowisko zostało oparte na motywach wydanego w 1846 roku „Olivera Twista”. Premierę kolejnych dwóch zaplanowano na przyszły rok.

Źródło: Deadline / zdj. Universal