Brian Tyree Henry i Kate Mara jako agenci FBI z przyszłości w serialu FX

Brian Tyree Henry i Kate Mara zostaną gwiazdami nowego serialu „Class of '09” od stacji FX. Dla aktorów będzie to kolejne współpraca ze stacją FX. Wcześniej mogliśmy oglądać ich w produkcjach „Atlanta” i „Teacher”.

Serial zabierze widzów w niedaleką przyszłość i skoncentruje się na agentach FBI. Zobaczymy, jak wygląda praca stróżów prawa i działanie wymiaru sprawiedliwości po gruntownej zmianę opartej o wprowadzenie sztucznej inteligencji. Bohaterami historii będzie grupa agentów, którzy ukończyli akademia FBI w Quantico w 2009 roku i po latach połączyła ich ponownie śmierć jednego z przyjaciół. Wydarzenia przedstawione w serialu obejmą trzy dekady i skupią się na analizowaniu natury sprawiedliwości, człowieczeństwa i tego jak dokonywane przez nas wybory definiują nasze życie.

Brian Tyree Henry zagra Tayo Millera, jednego z inteligentniejszych agentów, którego ambicją jest odciśnięcie piętna na całej agenci i zrewolucjonizowanie jej działania. Kate Mara wcieli się z kolei w Amy Poet, kobietę, która nigdy nie chciała pracować dla FBI, a los chciał, że znalazła się w centrum przełomowej transformacji agencji.

Twórcami serialu są Tom Rob Smith („Zabójstwo Versace: American Crime Story”), Nina Jacobson („Y: The Last Man”) i Brad Simpson. Na pierwszy sezon złoży się 8 odcinków.

źródło: deadline.com / zdj. Disney–ABC Domestic Television / FX