Brian Tyree Henry i Kate Mara na tropie spisku. Oto pierwszy zwiastun futurystycznego technothrillera „Class of '09”

W sieci ukazał się pierwszy zwiastun futurystycznego thrillera „Class of '09”. Główne role w nowym serialu FX i Hulu grają Brian Tyree Henry i Kate Mara. Kiedy premiera?

Serial zabierze widzów w niedaleką przyszłość i skoncentruje się na agentach FBI. Zobaczymy, jak wygląda praca stróżów prawa i działanie wymiaru sprawiedliwości po gruntownej zmianę opartej o wprowadzenie sztucznej inteligencji. Bohaterami historii będzie grupa agentów, którzy ukończyli akademia FBI w Quantico w 2009 roku i po latach połączyła ich ponownie śmierć jednego z przyjaciół. Wydarzenia przedstawione w serialu obejmą trzy dekady i skupią się na analizowaniu natury sprawiedliwości, człowieczeństwa i tego jak dokonywane przez nas wybory definiują nasze życie.

Brian Tyree Henry, znany z „Atlanty”, zagra Tayo Millera, jednego z inteligentniejszych agentów, którego ambicją jest odciśnięcie piętna na całej agenci i zrewolucjonizowanie jej działania. Kate Mara wcieli się z kolei w Amy Poet, kobietę, która nigdy nie chciała pracować dla FBI, a los chciał, że znalazła się w centrum przełomowej transformacji agencji.

Twórcami serialu są Tom Rob Smith („Zabójstwo Versace: American Crime Story”), Nina Jacobson („Y: The Last Man”) i Brad Simpson.

Na pierwszy sezon złoży się 8 odcinków. Premiera odbędzie się dokładnie 10 maja. W Polsce serial trafi najpewniej do oferty Disney+.

zdj. Disney / FX