Bruce Greenwood zagra w kontynuacji Lśnienia

Bruce Greenwood dołączył do obsady horroru Doktor Sen, będącego kontynuacją Lśnienia. Produkcja wejdzie na ekrany kin w 2020 roku.

Szczegóły na temat postaci, w którą wcieli się aktor, nie zostały ujawnione. Bruce Greenwood występował ostatnio w horrorze Gra Geralda stworzonym przez Netfliksa, który również bazował na powieści Stephena Kinga. Za reżyserię produkcji Netfliksa odpowiadał Mike Flanagan, który stanie teraz za kamerą filmu Doktor Sen.

Film będący adaptacją powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem opowie dalsze losy syna głównego bohatera Lśnienia, który udręczony koszmarami hotelu Panorama błąka się po kraju i szuka ukojenia. Bohater zatrzymuje się na dłużej w małym miasteczku New Hampshire, gdzie w domu starców pomaga umierającym ludziom za pomocą swojej mocy.

W dorosłego Danny'ego Torrance'a wcieli się Ewan McGregor, a Rebecca Ferguson zagra przywódczynię sekty o pseudonimie Rose The Hat, która żywi się mocą dzieci obdarzonych Lśnieniem. Jej głównym celem będzie Abra Rafaella Stone, wnuczka Jacka Torrance'a. W pozostałych rolach wystąpią jeszcze  Zahn McClarnon, Carl Lumbly i Alex Essoe.

Doktor Sen wejdzie na ekrany kin 24 stycznia 2020 roku.

źródło: Deadline.com / zdj. Netflix