Oto Pancerz Wspomagany z serialowego „Fallouta”. Mamy pierwszy plakat

Na pół roku przed premierą platforma streamingowa Prime Video na poważnie wzięła się za promowanie serialowego „Fallouta”. Dopiero co doczekaliśmy się kilku premierowych zdjęć z produkcji, a teraz w sieci pojawił się oficjalny plakat. Zerknijcie poniżej. 

Na 12 kwietnia zapowiedziano na platformie Prime Video premierę serialu „Fallout”, który ma być jedną z najgłośniejszych premier 2024 roku. Wiele wskazuje na to, że już w najbliższych dniach, w ramach specjalnego panelu na imprezie Comic-Con Experience w brazylijskim São Paulo, zaprezentowany zostanie pierwszy zwiastun serialu – zdjęcie przedstawiające premierowy plakat produkcji dziennikarz serwisu Collider wykonał właśnie w okolicach sceny, na której wkrótce odbędzie się prezentacja.

Serialowy „Fallout” rozegra się w tym samym świecie, co growy pierwowzór

Akcja „Fallouta” rozegra się w alternatywnej historii, w której doszło do apokaliptycznej wojny nuklearnej. Przeniesiemy się do retro-futurystycznego świata Los Angeles lat 50. ubiegłego wieku. Serial nie będzie bezpośrednią adaptacją żadnej z dotychczasowych gier i skupi się na opowiedzeniu samodzielnej historii. Warto dodać, że jeszcze w środę Todd Howard, szef studia Bethesda odpowiadającego za gry z cyklu „Fallout”, potwierdził, że wydarzenia zaprezentowane w serialowej adaptacji będą kanoniczne wobec kontinuum z cyklu gier.

„Nie chcieliśmy interpretacji, którejś z historii, którymi już się zajmowaliśmy. Wiele propozycji na serial zasadzało się na czymś w stylu to będzie ekranizacja trzeciego Fallouta. Odpowiadałem na to tylko tyle, że już to opowiedzieliśmy i nie jestem szczególnie zainteresowany tłumaczeniem tego [w innym medium]. Chciałem czegoś unikalnego” – czytamy w nowym wywiadzie z Howardam. Kierownik Bethesdy dodał też, że dzięki takiemu podejściu, serialem mogą zainteresować się zarówno fani gier, jak i zupełnie nowi widzowie, nieobeznani z materiałem źródłowym.  

Za serial odpowiadają Jonathan Nolan i jego żona, Lisa Joy. W obsadzie produkcji są z kolei Ella Purnell i Walton Goggins, Kyle MacLachlan („Twin Peaks”). Jako główni scenarzyści nad projektem czuwają zaś Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”) i Graham Wagner („Dolina Krzemowa”). 

źródło: Collider / zdj. Prime Video / Collider / Empire