CANAL+ nabył prawada do adaptacji powieści Michała Witkowskiego „Tango”

Polski oddział CANAL+ nabył prawa do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego pod tytułem „Tango”, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Literanova w lipcu bieżącego roku.

Tango” autorstwa Michała Witkowskiego opisywane jest jako najmroczniejszy kryminał w dorobku pisarza połączony jednocześnie z groteską. Witkowski to laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. W swojej najnowszej powieści „Tango” polski pisarz odwołuje się do tradycji kryminału noir i łącząc styl braci Coen i Tarantino wykreował niesamowicie duszną, ciemną, perwersyjną atmosferę, precyzyjnie oddając realia mrocznej, przedwojennej Polski.

Tak nabycie praw do adaptacji skomentowała Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programowych CANAL+ Polska:

Późna jesień, listopad. Starszy aspirant Adolf Piątek rozpoczyna śledztwo w sprawie okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Sprawa jest głośna w radio i gazetach bo tenor właśnie miał zaśpiewać jedną z głównych ról w hucznie reklamowanej premierze Księżniczki czardasza. Do mediów nie wycieka jednak fakt, że w marynarce ofiary znaleziono tytuł tanga: Gdzie twoje serce?, a w jego ciele brakowało tego organu.

tango witkowski.jpg

źródło i zdj: Canal+ / wydawnictwo Znak Literanova