Cannes 2021 – Tilda Swinton na pierwszym zdjęciu z tajskiego filmu „Memoria”

Wyreżyserowany przez Apichatponga Weerasethaku film „Memoria” zawalczy o główną nagrodę podczas tegorocznego Festiwalu w Cannes. Film, w którym głowną rolę zagrała Tilda Swinton znalazł się pośród oficjalnej selekcji festiwalu. Rzućcie okiem na pierwsze zdjęcie. 

Memoria” będzie pierwszą tajską produkcją, która pojawiła się w ramach kluczowej rywalizacji festiwalu od jedenastu lat. Akcja najnowszego filmu Weerasethaku osadzona jest w całości w Kolumbii, a dokładniej w Bogocie i strefach archeologicznych Ameryki Łacińskiej. Swinton wciela się w rolę Jessiki, kobiety przerażonej nagłym, głośnym hukiem o niewiadomym pochodzeniu. Zaintrygowana bohaterka usiłuje dotrzeć do źródła tajemniczego dźwięku. 

Poza Swinton w obsadzie pojawi się też francuska aktorka Jeanne Balibar. Apichatpong pojawi się w Cannes już po raz trzeci. Wcześniej reżyser pokazał we Francji między innymi film „Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenie”. Dodajmy, że jeszcze w ramach 74. edycji festiwalu, tajski reżyser pokaże też krótkometrażowy dokument „The Year of Everlasting Storm”, będący jednym rodziałem dłuższej antologii o skutkach pandemii koronawirusa. 

7C7748F3-0184-4C32-99A6-42F1BF11D19F.jpeg

Źródło: Bangokpost / zdj. Kick the Machine Films