„Casablanca”, „Pluton” i „Armia ciemności” wreszcie trafią na 4K UHD

Późnym latem i jesienią tego roku doczekamy się premier wydań 4K UHD z kolejnymi klasykami kina. Swoje debiutanckie edycje Ultra HD Blu-ray otrzymają jeden z najpopularniejszych romansów wszech czasów, czyli „Casablanca”, kultowy film wojenny „Pluton” oraz „Armia ciemności”, jeden z popularniejszych horrorów lat 90. ubiegłego wieku.

Studio Warner Bros. przygotowuje na 7 listopada premierę wydań 4K UHD z filmem „Casablanca”, który w tym roku będzie obchodził 80. rocznicę kinowego debiutu. Jak na razie żadne szczegóły na temat specyfikacji płyty Ultra HD Blu-ray, z produkcją, w której zagrali Humphrey Bogart i Ingrid Bergman, nie zostały ujawnione, ale możemy oczekiwać obrazu o rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Powinniśmy też zakładać, że do sprzedaży trafią nie tylko standardowe edycje, a również steelbooki i edycje kolekcjonerskie. Istnieje też spora szansa, że na płycie obecna będzie polska wersja językowa.

Sprawdź też: Premiery sierpnia na DVD, Blu-ray i 4K UHD od Galapagos – „Wiking”, „Doktor Strange w multiwersum obłędu” i inne.

Dwie premiery z filmowymi klasykami na najbliższe miesiące przygotował z kolei dystrybutor Shout Factory. Już od 13 września w sprzedaży dostępne będzie wydanie 4K UHD z filmem „Pluton” z 1986 roku, w którym zagrali Tom Berenger, Willem Dafoe, Charlie Sheen, Forest Whitaker oraz Francesco Quinn. Dwa tygodnie później, 27 września w sklepach zamelduje się wydanie 4K UHD z filmem „Armia ciemności” z 1992 roku. Film wyreżyserowany przez Sama Raimiego, którego gwiazdorem był Bruce Campbell otrzyma obok standardowej edycji limitowanego steelbooka. W obydwu przypadkach powinniśmy oczekiwać na płytach obrazu z systemem HDR10.

14806_tn-min.jpg 14807-min.jpg

zdj. MGM