„Castlevania” utraciła scenarzystę? Warren Ellis oskarżony o stosowanie przemocy seksualnej

W sieci pojawiły się nieoficjalne jeszcze doniesienia o odsunięciu z ekipy realizującej hitową animację „Castlevania” jej nadrzędnego scenarzysty. Warren Ellis pracował przy wszystkich dotychczasowych sezonach serii. Autorowi (a zarazem producentowi wykonawczemu) „Castlevanii” zarzuca się stosowanie przemocy seksualnej. 

Zgodnie z zeznaniami złożonymi przez tuziny kobiet, Ellis miał przez lata (a wręcz dekady) posuwać się do wykroczeń seksualnych. Ofiary molestowania i wykorzystywania emocjonalnego założyły nawet oficjalną stronę internetową, na której opisały swoje doświadczenia z Ellisem. W chwili obecnej na stronie znalazło się trzydzieści siedem wpisów w szczegółach rozliczających się z nadużyciami autora.

W odpowiedzi na nagłośnienie zarzutów Ellis zadecydował podobno o odsunięciu się od hitowego serialu animowanego. Ostatnim efektem współpracy z Netfliksem ma być czwarty sezon „Castlevanii”, który producent zamierza jeszcze dokończyć.   

Data premiery nowych odcinków nie została jeszcze ujawniona. Możemy jednak założyć, że kolejny sezon zadebiutuje serwisie w przyszłym roku.

Nad trzecią serią pracowali, poza Ellisem, reżyser Sam Deats oraz producenci Adi Shankar, Fred Seibert i Kevin Kolde. Serial debiutował w lipcu 2017 roku. Do tej pory na trzy sezony złożyły się 22 odcinki – najdłuższa, bo licząca aż 10 odcinków trzecia seria debiutowała 5 marca tego roku.

Castlevania to anime oparte na kultowej serii gier wideo pod tym samym tytułem. Pierwsza część gry ukazała się w 1986 roku i opowiadała historię łowcy wampirów Trevora Belmonta. Bohater jest ostatnim przedstawicielem wielowiekowego rycerskiego rodu, który wskutek złych decyzji przed laty utracił szacunek. Trevorowi nadarza się jednak okazja, by przywrócić honor swojej rodzinie. Zostaje on wynajęty do ochrony krainy Wallachia przed demonami, nasłanymi na nią przez samego hrabiego Draculę. Legendarny wampir pragnie zemścić się na społeczności Wallachi za śmierć swojej ukochanej żony, niesłusznie skazanej na spalenie na stosie za bycie czarownicą. 

Źródło: CBR / Netflix