Cate Blanchet zagra w nowych filmach od twórców „Ad Astry” i „Vice”

Cate Blanchet dołączyła do obsady nowego filmu Jamesa Graya pod tytułem „Armageddon Times” oraz kolejnego projektu Adama McKaya pod tytułem „Don't Look Up” z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Najnowszy film od twórcy „Ad Astry” pod tytułem „Armageddon Time” będzie opowiadał o osobistych doświadczeniach reżysera podczas jego nauki w Kew-Forest School w Queens, do której uczęszczał aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, a jego ojciec Fred Trump zasiadał w radzie szkoły. Głównym bohaterem filmu ma być dyrektor placówki.

Drugi z projektów, w którym zagra Cate Blanchet, to nowy film Netfliksa pod tytułem „Don't Look Up”, który do własnego scenariusza wyreżyseruje Adam McKay. Fabuła opowie o duecie astronomów, którzy wyruszają w trasę, aby ostrzec ludzkość przed zbliżającą się asteroidą, która zniszczy życie na Ziemi. Pierwotnie zakładano, ze prace na planie ruszą już w kwietniu, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Dodajmy do tego, że ostatnio Cate Blanchett rozpoczęła negocjacje na temat występu w ekranizacji gry „Borderlands”. Obecnie nie wiadomo, jednak kiedy ruszą prace nad żadnym z nowych projektów aktorki.

źródło: Variety.com / zdj. Sony Pictures